Папа римський почав хвалити російський імперіалізм. Глава УГКЦ: Сподіваємось, сказав спонтанно

Папа римський почав хвалити російський імперіалізм. Глава УГКЦ: Сподіваємось, сказав спонтанно - Фото

Святослав (Фото: пресслужба УГКЦ)

Глава Української греко-католицької церкви Святослав (Шевчук) відреагував на висловлювання папи римського Франциска, який почав розхвалювати російський імперіалізм і заявив, що УГКЦ чекає пояснень від Ватикану. Про це йдеться у повідомленні пресслужби церкви.

Читайте нас в Telegram: тільки важливі та перевірені новини

За його словами, в УГКЦ сподіваються, що слова Франциска були спонтанними і не мали жодних історичних оцінок, а також підтримки імперських амбіцій Росії.

“Слова про “велику Росію Петра I, Катерину II, ту імперію — велику, освічену, країну великої культури і велику гуманність” — найгірший приклад імперіалізму і крайнього російського націоналізму”, — заявив Святослав.

Він зазначив, що ці слова папи можуть бути сприйняті як підтримка російського імперіалізму, який спричинив війну РФ проти України.

“Приклади, наведені Святішим Отцем, насправді суперечать його науці про мир, адже він завжди засуджував будь-яку форму вияву імперіалізму в сучасному світі та попереджав про небезпеку крайнього націоналізму, наголошуючи, що саме він є причиною “третьої світової війни по частинах”, — сказав священнослужитель. 

Предстоятель УГКЦ наголосив, що такі заяви лише надихають неоколоніальні амбіції росіян, а тому церква очікує на пояснення ситуації від Ватикану.

“УГКЦ разом з усіма громадянами нашої держави засуджує ідеологію “русского мира” та весь кримінальний спосіб “бути росіянами”. Сподіваємося, Святіший Отець почує наш голос”, — резюмував він.

Папа римський виступив перед учасниками Х Всеросійського дня католицької молоді в Санкт-Петербурзі 25 серпня.

У своїй промові він сказав: “Ніколи не забувайте про спадщину. Ви – нащадки великої Росії: великої Росії святих, правителів, великої Росії Петра І, Катерини ІІ, тієї імперії – великої, освіченої, великої культури та великої людяності. Ніколи не відмовляйтеся від цієї спадщини. Ви – нащадки великої Матінки Росії, крокуйте вперед з цим. І дякую вам – дякую за ваш спосіб бути, за ваш спосіб бути росіянами”.

  • На початку жовтня 2022 року Франциск звернувся до Путіна та Зеленського, запропонувавши “шукати умови для переговорів”.
  • 16 листопада під час недільної меси Франциск заявив, що просить Бога поквапитися з припиненням війни в Україні.
  • Пізніше він дав зрозуміти, що засуджує російського диктатора Володимира Путіна як винуватця, який розв’язав війну в Україні, хоч і не говорить цього прямо.

Читайте також: МЗС: З вуст папи римського свідомо або ні звучить пропаганда про “духовні скрепи”

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *