МЗС про скандал з Гутеррішем: Поступки у відповідь на шантаж РФ призведуть лише до нового шантажу

МЗС про скандал з Гутеррішем: Поступки у відповідь на шантаж РФ призведуть лише до нового шантажу - Фото

Олег Ніколенко (скриншот із відео)

Послаблення санкцій в обмін на повернення Росії в зернову угоду стало б успіхом та заохоченням російського шантажу. Про це заявив речник МЗС Олег Ніколенко.

Пояснюємо складні речі простими словами – підписуйся на наш YouTube Ніколенко наголосив, що “послаблення частини санкційного режиму проти РФ в обмін на відновлення зернової угоди стане перемогою російського продовольчого шантажу і запрошенням Москви до нових хвиль шантажу”.

МЗС вважає, що міжнародна спільнота має працювати над поверненням Росії до виконання її зобов’язань, а не посилювати її відчуття безкарності та поступками провокувати на нову агресію.

Водночас Україна як один із гарантів глобальної продовольчої безпеки “готова продовжувати експорт зернових на світові ринки, зокрема в країни Африки та Азії, як в рамках Чорноморської зернової ініціативи, так і через альтернативні маршрути в Чорному морі та наземним шляхом”, – зазначив Ніколенко.

8 вересня у розпорядження медіа потрапив лист генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша до міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова, в якому він запропонував відновлення зернової угоди на вигідних для держави-агресора умовах, включно з фактичним обнуленням санкцій.

  • Після виходу РФ із Чорноморської зернової ініціативи вона заявила, що не даватиме гарантій ненападу на цивільні судна.
  • 17 липня 2023 року президент Зеленський запропонував Туреччині та ООН продовжити роботу зернового коридору в Чорному морі без Росії. Для роботи зернового коридору можна було б залучити турецькі військові кораблі. Але в Туреччині такий крок вважають дуже ризикованим.
  • Після виходу із зернової угоди Росія розбиває ракетами та дронами порти та зерносховища на Одещині.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *