Місце Суровікіна посів його перший заступник, відповідальний за удари по Україні – росЗМІ

Місце Суровікіна посів його перший заступник, відповідальний за удари по Україні – росЗМІ - Фото

Віктор Афзалов (Фото: ресурс пропагандистів)

Російські пропагандистські ЗМІ, підпорядковані Кремлю, підтверджують звільнення з посади головнокомандувача Повітряно-космічних сил РФ Сергія Суровікіна. На посаду тимчасово виконуючого обов’язки призначили його першого заступника та начальника штабу ПКС Віктора Афзалова.

Читайте нас в Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Напередодні російські пропагандисти стверджували, що Суровікіна звільнено з посади “у зв’язку з переходом на іншу роботу”, а зараз він начебто перебуває у “короткостроковій відпустці”.

Російський генерал-лейтенант Афзалов брав безпосередню участь у плануванні та організації російського військового вторгнення 24 лютого 2022 року в Україну. Відповідальний за планування авіаційних ракетних ударів по об’єктах цивільної та енергетичної інфраструктури України. Був командувачем 11-ї армії ВПС та ППО. Ця інформація поширена у відкритих джерелах.

Суровікін був командувачем ВКС РФ з 31 жовтня 2017 року. Також з 8 жовтня 2022 року Суровікін був командувачем війною Росії проти України, але 11 січня 2023 року міністр оборони РФ Сергій Шойгу зняв його з посади. Командувачем об’єднаного угрупування військ РФ став начальник генштабу РФ Валерій Герасимов, а Суровікін – його заступником.

  • 23 червня 2023 року Пригожин заявив про “похід” на Москву.
  • Наступного дня він домовився з владою РФ і відвів війська. Прессекретар Путіна заявив, що Пригожин поїхав до Білорусі.
  • На другий день “заколоту” Суровікін у відеозверненні до вагнерівців закликав їх “зупинити колони” і підкоритися військово-політичному керівництву РФ.
  • 13 липня у WSJ повідомили, що Суровікін був затриманий після початку “заколоту” Пригожина. Також було затримано, усунено чи звільнено інших російських воєначальників.
  • За даними Politico, Суровікіну забороняють виходити з дому та наказали мовчати, доки про нього не забудуть.

Читайте також: ГУР – військовим Росії: Не напружує, що бунт влаштував Пригожин, а затримали Суровікіна?

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *