Литва проти помякшення антиросійських санкцій заради продовження “зернової угоди”

Литва проти помякшення антиросійських санкцій заради продовження "зернової угоди"

Фото: Тwitter.com/GitanasNauseda

Президент Литви Гітанас Науседа вважає, що послаблювати санкції проти Росії в обмін на відновлення “зернової угоди” є неправильним.

Про це повідомляє LRT.

За його словами, Литва дотримується позиції, що санкції не можуть бути послаблені ні для Росії, ні для Білорусі, а для останньої вони мають бути такими ж, як і для Москви.

“Ми вважаємо, що пом’якшувати санкції проти диктаторів абсолютно неправильно. Це позиція всіх органів влади, на якому б рівні не відбувалися обговорення”, – заявив лідер країни.

Видання пише, що раніше цього тижня дипломат ЄС на умовах анонімності заявив LRT, що певні країни готові прислухатися до запитів Росії, переданих ООН і ослабити санкції, щоб продовжити угоду про експорт українського зерна. Через це запровадження нових санкцій гальмується.

“Пакет у деяких політиків асоціюється з винятками, (…) це неправильно: однією рукою ми ніби посилюємо санкції, а іншою відкриваємо шлюзи”, — сказав Науседа.

Нагадаємо, в Москві погрожували вийти з “зернової угоди”, якщо не буде виконано низку умов. Ішлося, зокрема, про розблокування зарубіжних активів та рахунків російських компаній, пов’язаних із продовольством та добривами, а також поновлення постачання сільгосптехніки, запчастин та сервісного обслуговування. Крім того, у РФ хотіли відновлення роботи аміакопроводу “Тольятті-Одеса” та перепідключення “Россільгоспбанку” до системи SWIFT.

 При цьому в ООН запропонували, щоб “Россільгоспбанк” таки було перепідключено до системи SWIFT в обмін на продовження зернової ініціативи. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш надіслав листа президенту РФ Володимиру Путіну з новими ідеями щодо збереження зернової угоди, зокрема, стосовно допуску “Россільгоспбанку” до системи SWIFT. Однак ця пропозиція залишилася без уваги.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *