Китай допомагає Росії обходити санкції та надає їй військову допомогу – доповідь розвідки США

Китай допомагає Росії обходити санкції та надає їй військову допомогу – доповідь розвідки США - Фото

Сі Цзіньпін та Путін (Фото: EPA) доповнено

Китай допомагає Росії обходити західні санкції та, ймовірно, надає Москві військові технології та технології подвійного призначення для використання проти України. Про це йдеться у розсекреченому звіті американської розвідки, повідомляє CNN.

Пояснюємо складні речі простими словами – підписуйся на наш YouTube

Як повідомляється, висновок про допомогу Китаю Кремлю міститься в аналізі Управління директора національної розвідки США, який 27 липня оприлюднив постійний спеціальний комітет з розвідки Палати представників Конгресу.

Звіт під назвою “Підтримка, надана Китайською Народною Республікою Росії” датований 2023 роком як підстави для своїх висновків переважно цитує дані з відкритих джерел та повідомлення західної преси. Але він також включає думку розвідувальної спільноти США про те, що Китай “стає все більш важливою опорою для Росії у її військових зусиллях”.

У звіті йдеться з посиланням на “сторонній аналіз” даних російської митниці, що станом на березень 2023 року Китай “поставив до Росії безпілотники та їхні деталі” на суму понад $12 млн.

У документі зазначено, що китайські державні оборонні компанії постачали державним оборонним компаніям РФ, які перебувають під санкціями, техніку подвійного призначення, “яку московські військові використовують для продовження війни в Україні”, зокрема “навігаційне обладнання, обладнання для встановлення перешкод та запчастини для винищувачів”.

Експорт напівпровідників з Китаю до Росії також значно зріс порівняно з 2021 роком, оскільки “напівпровідники американського виробництва або під американськими брендами на сотні мільйонів доларів надходять до Росії”, незважаючи на жорсткі західні санкції та експортний контроль.

Також у звіті зазначено, що китайські фірми, “ймовірно”, допомагають Москві обходити санкції, хоча “встановити масштаби цієї допомоги важко”.

Водночас розвідувальна спільнота “не може бути впевнена”, що Пекін навмисно заважає США забезпечувати експортний контроль на території Китаю, йдеться у доповіді.

  • 21 червня стало відомо, що Євросоюз планував запровадити санкції щодо восьми компаній з Китаю, які, на думку ЄС, продавали РФ товари подвійного призначення, але після “низки контактів на високому рівні” Пекін взяв на себе зобов’язання чинити тиск на ці компанії, щоб вони припинили співпрацю з Росією, після чого п’ять компаній із восьми були виключені зі списків санкцій.
  • 23 червня Нацагентство із запобігання корупції (НАЗК) внесло до списку міжнародних спонсорів війни китайську автомобільну компанію Zhejiang Geely Holding Group Co., Ltd, відому як Geely.

Читайте також: Не лише Китай. У ГУР та ОП розповіли, звідки Росія отримує компоненти для ракет

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *