FT: Китай був конструктивним на переговорах у Саудівській Аравії. Україна задоволена

FT: Китай був конструктивним на переговорах у Саудівській Аравії. Україна задоволена - Фото

Сі Цзіньпін (Фото: EPA)

На переговорах про закінчення війни РФ проти України у Саудівській Аравії Китай виявив “конструктивну позицію”. Про це повідомило видання Financial Times із посиланням на власні джерела.

Читайте нас в Telegram: тільки важливі та перевірені новини

За словами неназваних європейських чиновників, КНР дала зрозуміти, що готова брати участь у подальших переговорах щодо закінчення війни.

Журналісти пишуть, що присутність Пекіна, який нещодавно відмовився брати участь у подібній зустрічі в Копенгагені, була сприйнята Україною як “вдалий хід”.

Один європейський дипломат заявив, що Китай “виглядав конструктивно і прагнув показати, що він не Росія”.

“Сама присутність Китаю показує, що Росія стає дедалі більш ізольованою”, — сказало джерело видання.

Інший представник Європи зазначив, що Китай “брав активну участь і позитивно поставився до ідеї третьої зустрічі на цьому рівні”.

Раніше співрозмовник в Офісі президента, обізнаний щодо перебігу переговорів, повідомив LIGA.net, що в Джидді Україна не поступилася жодним пунктом “формули миру” і при цьому більшість країн-учасниць конференції підтримали всі 10 пунктів.

  • 15 листопада 2022 року на саміті G20 Зеленський запропонував “формулу миру” з 10 кроків, першим з яких має стати виведення військ РФ з території України.
  • Україна та західні офіційні особи висловлювали надію, що переговори в Джидді дозволять пізніше – до кінця року – провести мирний саміт, на якому світові лідери підпишуть загальні принципи закінчення війни та посилять позиції України на майбутніх переговорах з Росією.
  • У Держдепі США заявили, що не планують “будь-яких конкретних результатів” на переговорах у Саудівській Аравії.

Читайте думку: Чого чекати від саміту в Саудівській Аравії

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *