Данія також надасть Україні винищувачі F-16: відома кількість

” alt=”Данія також надасть Україні винищувачі F-16: відома кількість” />

Данія надасть Україні винищувачі F-16. Фото: сайт Міноборони Данії

Уряд Данії також вирішив передати Україні літаки F-16. Винищувачі вже давно затребувані Україною і повинні сприяти тому, щоб Україна могла захистити свій повітряний простір від незаконної агресії Росії. Під час спільної прес-конференції Володимира Зеленського та прем’єра Данії Метте Фредеріксен стало відомо, що Данія надасть 19 винищувачів F-16.

Як повідомлялося на сайті Міноборони країни, Данія працюватиме над тим, щоб інші країни приєдналися до коаліції та сприяли боротьбі за свободу України.

“Від початку війни Данія була на вашому боці, бо ваша свобода – це наша свобода. Ми також знаємо, що вам потрібно ще. Саме тому ми сьогодні оголошуємо, що надамо 19 F-16 в Україну”, – сказала Фредеріксен.

 Міністр оборони країни Якоб Еллеманн-Єнсен заначив, що підтримка України з боку Данії є непохитною.

“Я пишаюся тим, що Данія разом з Нідерландами передадуть винищувачі F16 для боротьби України за свободу проти Росії та її безглуздої агресії”, – сказав він.

Разом з Нідерландами Данія очолила створення міжнародної навчальної коаліції на бойових літаках F16. Коаліція була оголошена на саміті НАТО у Вільнюсі разом із дев’ятьма іншими союзниками та забезпечуватиме підготовку українських ВПС щодо використання, серед іншого, винищувач F16.

“Беручи до уваги створення спільної коаліції з навчання F16, ми погоджуємося, що наступним кроком буде передача винищувачів F-16. Пожертвування літаків буде життєво важливим для України”, – йдеться в повідомленні.

Зауважимо, українські льотчики розпочнуть навчання на винищувачах F-16 у Данії ближче до кінця серпня. До навчання українських пілотів залучена коаліція з 11 країн.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський перебуваючи з візитом у Нідерландах повідомив, що винищувачі F-16 таки будуть в українському небі. Нідерланди готові надати Україні 42 літаки.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *