Буданов: 60-70% морських дронів росіяни знищують, але це ефективна зброя

Буданов: 60-70% морських дронів росіяни знищують, але це ефективна зброя - Фото

Кирило Буданов (скриншот відео)

Морські дрони, які Україна застосовує для ураження об’єктів біля окупованого Криму, є ефективною зброєю, попри те, що 60% чи 70% з них знищують російські сили. Про це заявив голова управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов, передає Радіо Свобода.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Буданов відмовився назвати кількість морських дронів або завдань, які вони виконують.

“Давайте так скажемо: це багато. Це насправді багато. Наскільки це все ефективно працює? Оскільки є реальні втрати й ціна такого дрона, і ціна бойового корабля – неспівмірні, то можна сказати, що це – доволі ефективний спосіб. Але, зрозуміло, 60%, може, навіть 70% вони знищують. Це правда. Нічого тут, як то кажуть, приховувати. Проте ж для них проблема – у тих 30%”, – сказав начальник ГУР.

За словами Буданова, трапляються випадки, коли дрон знищують поруч із російським кораблем, і тоді корабель вирушає “на тривалий ремонт”.

“До прикладу історія, коли скутери морські зайшли в акваторію бухти Севастополя. Відомий був випадок. Його знищили. Під час підходу до фрегата “Адмірал Ессен”, прямо під час підходу. Якщо подивитися спочатку на цю ситуацію – невдало, здавалося. Але від вибухової хвилі, оскільки його знищили приблизно у 100 метрах від корабля, а заряд доволі потужний, і уламками було повністю пошкоджене радіоелектронне обладнання корабля, електроніка певна, антени, певні системи та гідроакустична система. І він пішов на 3,5 місяці на ремонт. 3,5 місяці простояв в доку”, – розповів голова ГУР.

Він наголосив, що морські дрони, – це ефективна зброя для стримування, що дозволяє паралізувати діяльність флоту.

За його словами, Україна вже опанувала серійне виробництво морських дронів.

“Це не як робили у гаражах – один-два. Це не так. Нормальне серійне виробництво триває”, – сказав він.

  • Вранці 4 серпня 2023 року СБУ разом із ВМС провели спецоперацію з аквадронами в бухті Новоросійська, було серйозно пошкоджено БДК “Оленегірський гірник”.
  • БДК відбуксирували у плавучий док у порту Новоросійська.
  • Вночі 5 серпня морський дрон атакував та пошкодив російський танкер SIG, який транспортував паливо для окупаційних військ.

Також читайте: “У розробці багато операцій. Це сюрприз”. Малюк розповів про дрони SeaBaby – за хвилину

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *