Білий дім про саміт НАТО: Важко сказати, що Україна в “сірій зоні” після всієї допомоги

Білий дім про саміт НАТО: Важко сказати, що Україна в

Джон Кірбі (Фото: EPA)

Представник Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі вважає, що Україна не перебуває у “сірій зоні”, з огляду на допомогу, надану за 15 місяців широкомасштабної війни. Водночас щодо “чіткої дорожньої карти” для вступу України в НАТО він відповів, що США вважають найважливішим зосередитись на бойових діях, які йдуть просто зараз. Про це Кірбі розповів в інтерв’ю Голосу Америки.

Читайте нас в Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Журналіст запитав, що можуть зробити США та союзники, аби не допустити повторення помилок Бухарестського саміту НАТО 2008 року.

Журналіст назвав становище України після нього своєрідною “сірою зоною” і зауважив, що це може стати приводом до нової агресії РФ.

“Мені здається, що якщо подивитися на те, що ми робили останні 16 місяців, важко сказати, що українці перебувають у якійсь “сірій зоні”, – відповів Кірбі.

На його думку, російському диктатору Путіну був спрямований “гучний і чіткий сигнал” стосовно того, що не лише США та Захід, але й “увесь світ” і надалі підтримуватимуть Україну.

Читайте також: Перед самітом НАТО Болгарія підтримала вступ України: таких країн тепер 22 – ОП

Журналіст запитав його, чи підтримує адміністрація президента Байдена ідею надання Україні на саміті “чіткої дорожньої карти”, яка б вела до членства в НАТО.

Кірбі відповів, що адміністрація президента США вважає найголовнішим, тим, на чому треба зосередитись, бойові дії, які йдуть просто зараз.

Також у Білому домі вважають найголовнішим післявоєнну Україну, її майбутні потреби у сфері безпеки.

“[Зосередитись] на зобов’язаннях, які наші союзники можуть взяти, щоб допомогти їм бути в безпеці, тому що вони, як і раніше, мають протяжний кордон з Росією”, – сказав Кірбі.

Він зазначив, що для вступу в НАТО будь-яка держава має задовольняти певним вимогам.

“Повинна бути ґрунтовна дискусія між цією країною та альянсом, і ми хочемо дотримуватися цієї процедури”, – відповів представник Білого дому.

  • 5 липня речниця Білого дому заявила, що країни-члени НАТО ухвалять рішення щодо членства України, коли вона “відповідатиме “всім вимогам і проведе необхідні реформи”. У МЗС відреагували й закликали Захід реформувати своє ставлення до Росії.
  • Кірбі також повідомив, що не слід розглядати саміт НАТО у Вільнюсі як “точку прийняття рішень” щодо конкретних систем озброєння.
  • Очільник Головного управління розвідки Буданов заявив, що очікування українського суспільства від саміту НАТО “не будуть задоволені”, а Україну не запросять доєднатись до альянсу під час заходу.

Читайте також: Столтенберг обговорив з Зеленським ситуацію в Україні та саміт НАТО: Дуже хороша розмова

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *