В океані зник підводний човен, що возив туристів до “Титаніка”

"Титанік"

Автор фото, Reuters

Підпис до фото,

"Титанік" лежить на дні Атлантики на глибині 3800 метрів (фото ілюстративне)

Підводний апарат приватної компанії OceanGate Expeditions, який мав оглянути уламки "Титаніка" на дні Атлантики, загубився в океані. На пошуки батискафа, на борту якого були люди, відправили рятувальну місію.

У понеділок компанія підтвердила зникнення свого підводного апарату і заявила, що "вивчає та мобілізує всі можливості", щоб безпечно повернути екіпаж.

"Наша увага зосереджена на членах екіпажу підводного апарату та їхніх родинах", – йдеться у заяві OceanGate.

У підводному апараті компанії, який має назву "Титан", можуть розміститися п'ять людей. Зазвичай це – пілот, троє туристів і один дослідник.

"Титан" має "життєзабезпечення" на 96 годин для екіпажу з п'яти людей. Апарат рухається зі швидкістю три вузли – це приблизно 5,6 км на годину.

У пошуках допомагають кілька урядових установ і глибоководних компаній.

  • "Титанік" вперше повністю відсканували. Чи розкриє це його таємницю
  • Дослідники дістались до найглибшого затонулого корабля в історії
  • "Титанік" з'їсть іржа. Що ще дослідники побачили на дні океану?

Берегова охорона США підтвердила, що на борту підводного човна було п'ять людей. Судно вважають зниклим безвісти з ранку неділі за місцевим часом.

Зв'язок з підводним апаратом втратили приблизно через годину 45 хвилин після занурення.

Зараз його шукають морські літаки спостереження ВМС США та Канади, серед яких високотехнологічний літак P8 Poseidon, який може виявляти об'єкти під водою.

Паркс Стівенсон, технічний директор фільму Джеймса Кемерона "Титанік", каже, що втрата зв'язку з підводним човном є "дуже незвичайною подією".

Стівенсон, який не пов'язаний безпосередньо з оператором судна OceanGate Expeditions, сказав BBC, що кожен підводний апарат має різні характеристики.

Але загалом, потрібно близько двох годин, щоб досягти глибини, на якій лежить "Титанік", і приблизно стільки ж часу, щоб піднятися.

Що могло статися

За однією з версій, підводний апарат після надзвичайної ситуації випустив "вантаж", щоби піднятися на поверхню, пояснює професор Алістер Грейг з Університетського коледжу Лондона, який є експертом з підводних човнів.

"Так могло статися у разі збою в електроживленні чи зв'язку. Підводний апарат тоді опинився б на поверхні і гойдався в очікуванні, коли його знайдуть".

Інший сценарій, за словами дослідника, не такий позитивний. Якщо корпус човна пошкоджений, це могло призвести до розгерметизації.

апарат

Якщо "Титан" опустився на морське дно і не може піднятися власним ходом, варіанти рятування – також дуже обмежені.

"Навіть якщо сам апарат цілий, якщо він перебуває на глибині понад 200 м, дуже мало суден можуть зануритися на таку глибину, і, звичайно, це не можуть зробити водолази", – пояснює Грейг.

Технічні засоби, призначені для рятування підводних човнів військово-морського флоту, точно не зможуть опуститися на глибину "Титаніка", додав експерт.

"І навіть якби змогли, я дуже сумніваюся, що вони змогли б прикріпитися до люка туристичного підводного апарату", – сказав він.

Хто був у човні

Скільки людей були на борту підводного апарата OceanGate і хто вони, невідомо. Але в експедиції міг брати участь британський дослідник Хеміш Гардінг.

Напередодні вчений заявив, що планував приєднатися до останньої експедиції компанії на "Титанік".

Гардінг написав у фейсбуку, що занурення планували на неділю, після того як екіпаж вирушив з міста Сент-Джонс на острові Ньюфаундленд у суботу.

підводний апарат

Автор фото, OceanGate

Він додав, що команда на судні включає "пару легендарних дослідників, дехто з яких здійснили понад 30 занурень до "Титаніка" з 1980-х років".

Він також зазначив, що ця подорож "ймовірно, буде першою і єдиною пілотованою місією до "Титаніка" цього року через суворі погодні умови".

Один із досвідчених дослідників "Титаніка" Девід Конкеннон заявив, що мав взяти участь в експедиції зниклого човна і що його викликали для допомоги в пошуково-рятувальних роботах.

На сторінці Titanic Book Club Конкеннон написав: "Я мав бути в цій експедиції і цьому зануренні, але мені довелося скасувати подорож через інші термінові справи".

Приватні експедиції

Невеликі підводні апарати час від часу за гроші спускають на дно туристів і експертів, щоб оглянути кістяк "Титаніка".

Приватна компанія OceanGate Expeditions, яка проводить глибоководні експедиції на своєму підводному апараті "Титан", нещодавно повідомила у соцмережах, що "планує" нову експедицію.

Компанія бере 250 тисяч доларів за місце у підводному судні, яке здійснює 8-денну подорож до затонулого корабля.

У своєму рекламному оголошенні компанія пише, що мандрівка на її підводному апараті з вуглецевого волокна дає "шанс вийти за межі повсякденного життя та відкрити щось справді надзвичайне".

BBC звернулася до компанії за коментарем.

мапа

Занурення на "Титані"

Минулого року репортер американської телерадіомережі CBS зробив занурення до "Титаніка" у підводному човні "Титан" компанії OceanGate.

У своєму звіті журналіст Девід Пог розповідав, що перед зануренням його попросили підписати угоду, тому що судно було "експериментальним". В угоді попереджали, що човен "не мав сертифікату жодного регуляторного органу і користування ним може призвести до фізичних травм, інвалідності, емоційної травми або смерті".

Екскурсію для журналіста проводив генеральний директор OceanGate Стоктон Раш, який показував, що судно має лише одну кнопку та керується за допомогою "джойстика для відеоігор".

Коли Девід Пог питає його про "несправність" деяких компонентів, Раш каже, що компанія співпрацювала з NASA та Boeing, щоб зробити безпечним резервуар високого тиску – найважливішу частину апарата.

Занурення скасували на глибині 10 метрів під поверхнею через проблеми з деяким обладнанням на платформі, з'єднаній з субмаріною.

Пізнішу спробу досягти дна океану на шостий день також скасували. Пог нарешті дістався до "Титаніка" в останній день плавання.

"Титанік" лежить на глибині 3800 метрів на дні Атлантичного океану приблизно за 600 км від узбережжя Ньюфаундленду, в Канаді.

Пасажирський лайнер, який був найбільшим кораблем свого часу, зіткнувся з айсбергом під час свого першого рейсу з Саутгемптона до Нью-Йорка в 1912 році. З 2200 пасажирів і членів екіпажу загинули понад 1500.

"Титанік" ретельно досліджували, відколи виявили його уламки у 1985 році.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *