Нирки свині вперше прижились у людини і функціонують

свині

Автор фото, Reuters

Вченим з Університету Алабами вдалося провести успішну операцію із заміни обох нирок людини генетично модифікованими органами свині.

Пересадили свинячі нирки пацієнтові, у якого раніше діагностували смерть мозку, з дозволу його сім'ї.

Вперше в історії медицини організм не лише не відторгнув донорські органи, а й вони почали нормально функціонувати – тобто виробляти сечу, очищаючи організм нового господаря від токсичних продуктів життєдіяльності.

  • Вчені оживили органи свині за годину після смерті. Що значить це відкриття для медицини
  • Людина з серцем свині. Пацієнту вперше пересадили серце тварини
  • Хлопчику пересадили серце дорослого: унікальна операція для України

Детальний опис унікальної операції пройшов оцінку наукової спільноти, й цього тижня його опублікували в науковому журналі JAMA Surgery.

Хоча поки що цей випадок – одиничний, він дає надію десяткам тисяч пацієнтів, які страждають від хронічних хвороб нирок і потребують трансплантації.

Попит на донорські органи по всьому світу значно перевищує пропозицію. За статистикою, у США з кожних п'яти хворих, які чекають на пересадку, двоє помирають протягом п'яти років після встановлення діагнозу, так і не дочекавшись відповідного донорського органу.

Пересадка свинячих органів в Університеті Алабами

Автор фото, PA Media

Формально це не перша операція з трансплантації людині нирок свині, яку можна назвати вдалою.

За останні кілька років схожі спроби робили вже двічі.

Щоб після операції не було відторгнення донорського органу як чужорідного, свинячі нирки для трансплантації вирощують спеціально та "олюднюють" методом генетичної адаптації.

У ланцюжку ДНК вчені знаходять і "відключають" чотири виключно свинячі гени (GTKO, CMAH, B4GALNT2, GHR), після чого доповнюють її шістьма людськими (CD46, CD55, CD47, THBD, PROCR, HMOX1).

Однак лише цього разу лікарям вдалося домогтися того, щоб донорський орган ще й нормально працював і виконував усі свої функції, головна з яких – фільтрація крові та очищення організму від шкідливих продуктів життєдіяльності (насамперед креатиніну).

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *