МОЗ хоче заборонити призначення двох поширених антибіотиків

МОЗ візьме під контроль призначення двох антибіотиків

© freepik/freepik Дослідження вказують на значне поширення резистентності до цих антибіотиків. 

Міністерство охорони здоров’я внесло зміни в правила застосування антибіотиків, зокрема, цефтриаксон та левофлоксацин перенесено в групу резерву, що забороняє їхнє використання як засобів першого вибору або в профілактичних цілях. Про це повідомляє Центр громадського здоров’я.

Для призначення цих антибіотиків лікар має посилатися на результати мікробіологічного дослідження та надавати письмове обґрунтування та узгодження з клінічним фармацевтом.

Також спрощено принцип вибору антибіотику відповідно до результатів бактеріологічного дослідження – якщо збудник чутливий до кількох антибіотиків, то має призначатися антибіотик із меншим ризиком розвитку АМР відповідно до віднесення до певної групи WHO AWaRe (за відсутності прямих протипоказань).

Крім того, з 2024 року фахівці центрів контролю профілактики хвороб  проводитимуть оцінку лікарень за 4 індикаторами, завдяки яким буде охарактеризовано коректність вибору та використання антибіотиків, що дасть змогу лікарням та спеціалістам МОЗ зрозуміти рівень дотримання Стандарту та розробити кроки з удосконалення.

Раніше повідомлялося про те, що МОЗ може дозволити безрецептурний продаж препаратів екстреної контрацепції.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *