Стара картопля за ціною молодої. Ціновий феномен у супермаркетах Києва

Стара картопля за ціною молодої. Ціновий феномен у супермаркетах Києва

Цьогоріч у супермаркетах ціни на стару та молоду картоплю відрізняються несуттєво фото: glavcom.ua

Ціни на картоплю у лютому цього року є найвищими з квітня 2017 року

У супермаркетах Києва стрімко зросла вартість картоплі – за кілограм старої покупцям подекуди доведеться викласти до 40 грн. При цьому вартість молодої імпортної картоплі на цьому ж рівні, повідомляє «Главком».

Будь ласка, читайте текст після реклами

Наприклад, у супермаркетах «Сільпо» кілограм митої старої картоплі обійдеться у 39,49 грн/кг. За кілограм картоплі «домашньої» та «Гранади для смаження» доведеться викласти трохи менше – 36,99 грн/кг.

Стара картопля за ціною молодої. Ціновий феномен у супермаркетах Києва фото 1

Стара картопля за ціною молодої. Ціновий феномен у супермаркетах Києва фото 2

Стара картопля за ціною молодої. Ціновий феномен у супермаркетах Києва фото 3

фото: glavcom.ua

У супермаркеті «Пчілка» за кілограм старої картоплі просять 25,99 грн. Кілограм рожевої картоплі обійдеться у 28,99 грн, а молодої – у 39,99 грн. При цьому на старій картоплі навіть на прилавку помітні пошкодження. Тобто її вихід при приготуванні буде значно меншим.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Стара картопля за ціною молодої. Ціновий феномен у супермаркетах Києва фото 4

фото: glavcom.ua/

У супермаркетах мережі «АТБ» рання картопля коштує значно дешевше – 29,95 грн/кг, але й стара тут дешевше– 21,89 грн/кг.

Стара картопля за ціною молодої. Ціновий феномен у супермаркетах Києва фото 5

фото: glavcom.ua

Згідно з даними, які опублікував Мінфін, у лютому цього року середня вартість картоплі найвища з квітня 2017 року. Наразі вона складає 26,01 грн/кг, у січні цей показник становив 24,17 грн/кг, а у грудні минулого року – 17,38 грн/кг.

Стара картопля за ціною молодої. Ціновий феномен у супермаркетах Києва фото 6

Стара картопля за ціною молодої. Ціновий феномен у супермаркетах Києва фото 7

фото: інфографіка minfin.com.ua

Головною причиною здорожчання, як повідомляє EastFruit, стало загальне скорочення пропозиції картоплі у місцевих господарствах.

«Справа у тому, що багато українських виробників, які не мають потужностей для тривалого зберігання, завершили продаж картоплі ще в першій половині поточного сезону. А представники гуртових компаній скаржаться на відсутність необхідних обсягів якісної картоплі в місцевих господарствах», –  йдеться в повідомленні.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Окрім цього, самі фермери скаржаться на низьку якість продукту. Причиною цього, за їхніми словами, є несприятливі погодні умови в період прибирання. «Тривалі дощі негативно позначилися не лише на товарному вигляді картоплі, а й на її лежкості. Також, за словами виробників, посадковий матеріал, який використовується у 2023 році, залишав бажати кращого», – пояснили аналітики.

Як наслідок, відпускні ціни на картоплю в Україні вже в середньому у 3,9 раза вищі, ніж на початку січня минулого року. 

До слова, ціни на картоплю у Європі стрімко зростають. Прогноз урожайності в Європі і так був низьким в останньому сезоні, але ситуація в ЄС ще більше посилилася через затяжні зливи. За повідомленням експертів продовольчого ринку, вартість картоплі у європейських країнах вже досягла максимуму за останні 14 років. 

Читайте також: Лукашенко загодовує свиней елітною картоплею

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *