На Київщині та Чернігівщині використовують будівельне сміття для відбудови житла

1

Демонтаж будинків у Гостомелі. Фото: Микола Бойко

З відходів зруйнованих під час боїв багатоповерхівок у Гостомелі під Києвом планують будувати нові будинки. На Чернігівщині подрібненим будівельним сміттям підсипають грунтові дороги та повторно використають стару цеглу для відновлення спортзалу, пише видання «Texty.org».

Французи пропонують повторно використовувати будівельне сміття за технологією, відпрацьованою в Бейруті, де відбудовували порт після потужного вибуху у 2020 році. Вперше її почали застосовувати в Гостомелі від Києвом.

У Гостомелі біля військової частини стояли п’ять багатоповерхових панельок. Зараз це будівельний майданчик, на території якого є сім великих куп з матеріалів розміром з гальку або щебінь. Інша величезна купа — за парканом. Це були чотири будинки на три і п’ять поверхів, у яких жили пенсіонери, колишні пілоти, військові. Французька компанія з 17-річним досвідом демонтувала їх. Будівельне сміття розібрали на фракції: залізобетон, цегла, метал, пластик, дерево, скло, азбест. Залізобетон і цеглу подрібнили. Їх використають при будівництві нового житла. Азбест, шкідливий для людей і довкілля, запакували й вивезли на окремий полігон, де його зберігають.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *