Київський тендер на придбання тролейбусів на 50 млн євро може не відбутися. У чому причина?

1

У 2011 році Європейський банк реконструкції та розвитку оголосив тендер на придбання двохсот нових тролейбусів для Києва. Ця угода стала початком ери машин виробництва «Богдан моторс», який нині збанкрутував, пише «Економічна правда».

Упродовж десяти років компанія постачала тролейбуси в рамках контрактів із західними банками та за звичайними муніципальними тендерами. Завдяки цьому їх частка в рухомому складі столиці перевищила 98%.

У липні 2021 року суд визнав «Богдан моторс» банкрутом. Через рік державний Укрексімбанк викупив майно приватного акціонерного товариства і вирішив не відновлювати виробництво техніки, а розпродати активи.

У листопаді 2022 року Європейський інвестиційний банк оголосив новий тендер на закупівлю тролейбусів для Києва на 50 млн євро. Однак тендер не відбувся – жодного учасника до нього не допустили. Транспортні експерти побоюються, що оголошені на початку серпня повторні торги теж можуть провалитися. Вимогам тендеру не відповідає жоден український виробник, а іноземні машини коштуватимуть у кілька разів дорожче.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *