У Московському храмі було кілька бутлів від пінного фото: glavcom.ua
Служителі культу вантажівкою вивозили цінні речі
У ніч проти 17 травня на території Музею історії України знесли незаконно зведений там Московською церквою храм-МАФ. Про демонтаж власників попередили заздалегідь. УПЦ МП мала більше місяця для того, щоб вивезти все майно зі споруди.
За інформацією поліції, служителі культу підганяли вантажні автомобілі і вивозили цінні речі з МАФу. Тож у храмі залишилось лише те, що не зацікавило його власників.
Служителі покинули у церкві молитви фото: glavcom.ua
Зокрема, як видно з ексклюзивних фото «Главкома», у церкві покинули порожні бутлі з-під пива, трійний одеколон.
Бутлі з-під пива – предмет, який не очікуєш побачити в храмі фото: glavcom.ua
Також не забрали ризи та ікони, деякі меблі, роздруківки з молитвами.
Спадок радянської доби – трійний одеколон фото: glavcom.ua
Нагадаємо, так звана церква Десятинного Храму Пресвятої Богородиці, незаконно розташована на території Національного музею історії України. Так, будівля була споруджена Релігійною громадою УПЦ МП. Самовільне захоплення ділянки почалося у 2008 році. Спочатку споруда була у вигляді трьох зблокованих кіосків. У 2012 році за часів президентства Віктора Януковича почалося «узаконення» незаконного будівництва. При цьому жодних дозволів на будівництво, як і на використання земельної ділянки, релігійна організація не отримувала.
Московська церква у храмі-МАФі залишила ікони фото: glavcom.ua
Ще з 2020 року тривав суд за позовом від Національного музею історії України про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою шляхом знесення самочинного об’єкта.
У храмі залишилися деякі меблі фото: glavcom.ua
14 вересня 2023 року, Північний апеляційний господарський суд підтвердив зобов’язання УПЦ МП звільнити ділянку від незаконно збудованого храму-МАФ на території Національного музею історії України у Києві.
Московські священнослужителі не надто добре прибрали за собою фото: glavcom.ua
Як зазначається, 15 лютого Господарський суд міста Києва задовольнив позовні вимоги Національного музею історії України та МКІП щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою через знесення самовільного об’єкта нерухомого майна та приведення земельної ділянки до попереднього стану. Роботи мають відбутися коштом релігійної громади.
У МАФі залишилися ризи фото: glavcom.ua
Згодом, 15 лютого 2023 року, Господарський суд Києва зобов’язав звільнити ділянку Національного музею історії України від незаконно збудованого храму УПЦ Московського патріархату.
До того ж ексміністр Ткаченко наголошував, що так звана церква Десятинного Храму Пресвятої Богородиці, незаконно розташована на території Національного музею історії України. Так, будівля була споруджена Релігійною громадою УПЦ МП.
Читайте також:
- Церковний МАФ Московського патріархату. Хронологія ганьби
- Російський піп із Санта-Барбари. За що скандального Гедеона депортували в Америку