У Варшаві відбувся показ фільму «Довбуш»

У Варшаві відбувся показ фільму «Довбуш» 27.04.2024 11:46 Укрінформ У Варшаві у кінотеатрі Kinoteka відбувся показ історичної епопеї “Довбуш”, створеної за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Під час демонстрації фільму спостерігався аншлаг, на фільм було розкуплено усі квитки, передає кореспондент Укрінформу.

Дизайнерка костюмів фільму “Довбуш” Галина Отенко в коментарі Укрінформу зазначила, що цей фільм, насамперед, “про любов до своєї землі, про внутрішню силу оберігати і боротися за свою землю”.

“Показуючи “Довбуш” за кордоном, ми демонструємо світові, що ми сильні, що ми свідомо робимо свій вибір, і наша позиція в цій війні, яка зараз триває, дуже для нас зрозуміла, ми не здаємося і не здамося”,- підкреслила Отенко.

За її словами, фільм “Довбуш” – це дуже сильна легенда, і дуже красиво зроблена кінострічка.

“Це фільм про любов до землі, до людей, про вірність, про сумніви, про біль і про те, що жага волі невмируща”, – наголосила Отенко.

Своєю чергою директорка варшавського кінофестивалю “Ukraїna!” Беата Бєронська-Лях в коментарі агентству зауважила, що фільм показано у межах «Cinema Ukraina!», – нового проєкту кінофестивалю спільно з центром кіномистецтва Анджея Вайди. Його метою є популяризація українського кіно, але насамперед – підтримка українських культурних діячів, які мають проблеми з працевлаштуванням за фахом.

За її словами, 25 квітня проєкт розпочався майстер-класом з дизайнеркою кінокостюмів Галиною Отенко, яка створювала костюми до всіх фільмів режисера Олеся Саніна, фільму Агнєшки Голланд “Громадянин Джонс” тощо.

Вона звернула увагу, що у фільмі “Довбуш” грають також і польські актори.

“Дуже важливо показувати українське кіно саме зараз, під час війни, оскільки, прикро про це говорити, але ми звикаємо до того, що в Україні йде війна… Фільм є формою дуже важливої культурної дипломатії. Він нагадує, що в Україні ця війна триває”, – наголосила директорка кінофестивалю “Ukraїna!”.

За її словами, проєкт «Cinema Ukraina!» хоче показувати у Польщі не лише фільми про війну, але розповідати про Україну загалом.

“Тому, наступним в межах проєкту демонструватиметься фільм “Смак свободи”, який показує прекрасний Львів ще до повномасштабної війни”, – підкреслила Бєронська-Лях.

Вона також запросила на акторські майстер-класи в межах проєкту, які 25 травня проводитиме у Варшаві відома українська акторка Ірма Вітовська-Ванца.

Після показу стрічки “Довбуш” у кінотеатрі Kinoteka відбулася зустріч із Матеушем Косьцюкевичем, який зіграв у фільмі роль полковника Пшелуського, і дизайнером костюмів Галиною Отенко.

"Довбуш" — історична епопея режисера Олеся Саніна. Сюжет переносить глядача у XVIII століття, в Карпати, де легенда гуцульського отамана Олекси Довбуша передається з покоління в покоління, викликаючи бунтівні та революційні емоції.

Як повідомляв Укрінформ, "Довбуш" здобув гран-прі Українського міжнародного кінофестивалю у Великій Британії “ПТАХ”.

Фото: usfa.gov.ua

Польща Варшава Фільм "Довбуш"

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *