У суспільстві є запит на оновлення законодавства щодо культурної спадщини – МКІП

У суспільстві є запит на оновлення законодавства щодо культурної спадщини – МКІП 13.03.2024 17:01 Укрінформ Культурна спадщина України є складовою світового культурного надбання. Водночас у суспільстві є запит на оновлення законодавства к сфері її охорони, і цей процес уже розпочався.

Про це заявила директорка департаменту культурної спадщини Міністерства культури та інформаційної політики Мар’яна Томин під час експертного обговорення в Укрінформі.

"Так, ми зараз розуміємо, що Росія нас вбиває саме через ідентичність. … Це те, що підтверджує наш факт існування як нації, як народу, як спільноти. І в цьому основна цінність власне культурної спадщини. Наша культурна спадщина є, поза сумнівом, складовою світового культурного надбання. Це те, що нас позиціонує в світі як високоцивілізовану демократичну країну", – сказала Томин.

Вона зазначила, що війна тільки проявила проблеми, які існують у галузі культурної спадщини. За її словами, ці проблеми не виникли зараз, а мають десятилітні корені походження.

Томин підкреслила, що процес оновлення українського законодавства у сфері охорони культурної спадщини вже розпочався, і це є історичним процесом.

"Дуже важливо визнати, що галузь перебуває у стагнації. Тут немає для нас секрету… Але зараз ми маємо величезний суспільний запит на ці зміни. Коли йде масове усвідомлення того, що ми можемо втратити, що ми вже втрачаємо щоденно, і що руйнує країна-агресор насправді", – додала вона.

Як повідомлялося, ЮНЕСКО станом на березень поточного року верифікувала пошкодження 346 культурних обʼєктів в Україні.

Спадщина МКІП

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *