У Львові відкрили пам’ятну дошку письменниці Вікторії Амеліній

У Львові відкрили пам'ятну дошку письменниці Вікторії Амеліній Фото 23.04.2024 17:56 Укрінформ У львівській школі № 50, де навчалась Вікторія Амеліна, відбулося відкриття меморіальної дошки в пам'ять про українську письменницю, яку вбила російська ракета.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я думаю, Віка в цей момент – на відкритті пам'ятної дошки на фасаді школи, де вона вчилася, – посміхалася і раділа. Вона була дуже розумною. Віка знала і математику, і літературу, відкривала та досліджувала історію як власну, так і України, бо мала рідних з різних регіонів. І вона мала велику внутрішню сміливість, любила експериментувати та ризикувати. Наприклад, організувати літературний фестиваль у Ньо-Йорку на Донеччині, майже на лінії фронту, або пожертвувати усією кар’єрою і наважитися у досить дорослому віці почати писати, йти за мрією. Вона завжди жила заради ідеї», – зазначила подруга Віки Амеліної, програмна директорка Lviv BookForum Софія Челяк.

Вона додала, що зараз є намір видати книгу Амеліної – це збірка поезій «Свідчення». Про бажання опублікувати нову збірку Віка повідомила Софії у травні 2023 року, а під час Книжкового Арсеналу Амеліна встигла провести перемовини із головною редакторкою Видавництва Старого Лева Мар’яною Савкою, адже саме це видавництво обрала для друку.

На відкриття меморіальної таблиці, окрім друзів та рідних, були присутні вчителі та учні школи. Це не перша дошка в честь Героїв, що відкривається у школі. У лютому цього року відбулося відкриття на честь загиблого захисника, який навчався у цій школі.

У Львові відкрили пам’ятну дошку письменниці Вікторії Амеліній / Фото: Анастасія Смольєнко, Укрінформ

Вікторія Амеліна – письменниця та громадська діячка, член PEN Ukraine. Засновниця Нью-Йоркського літературного фестивалю в селищі Нью-Йорк Бахмутського району Донеччини. У рік початку повномасштабного вторгнення Амеліна приєдналася до польових дослідників воєнних злочинів Росії в команді Truth Hounds – організації, яка впродовж останніх восьми років документує порушення прав людини в Україні та інших країнах Східної Європи та Центральної Азії.

Як повідомляв Укрінформ, Вікторія Амеліна померла ввечері 1 липня в лікарні імені Мечникова у Дніпрі внаслідок поранень, отриманих під час ракетного удару російських окупантів по ресторану в Краматорську 27 червня. Тоді Амеліна перебувала в Краматорську разом із делегацією колумбійських журналістів та письменників. Поховали письменницю на Личаківському цвинтарі у Львові.

Львів Школа Меморіальна дошка Вікторія Амеліна

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *