У Болгарії відкрили виставку «Кам’яні вишиванки Нової Каховки в текстилі»

У Болгарії відкрили виставку «Кам'яні вишиванки Нової Каховки в текстилі» Фото 25.08.2023 13:13 Укрінформ У м.Софія (Болгарія), в галереї «Средец», відкрилася виставка «Кам'яні вишиванки Нової Каховки в текстилі», автор яких створює копії новокаховських «кам'яних вишиванок» за допомогою об'ємної килимової вишивки.

Про це у розмові з кореспондентом Укрінформу розповіла авторка робіт, представлених на виставці, українська майстриня Тетяна Болгарова.

«Виставка відкрилася у Софії, в галереї «Средец». На ній представлені 12 панно, кожне з них супроводжується фотографією будинку з відповідним орнаментом. Ми підготували також каталоги з описом – і про художника Григорія Довженка, і про історію створення Нової Каховки», – розповіла Болгарова. 

За її словами, виставка триватиме до 1 вересня. Свої панно з новокаховськими «кам'яними вишиванками» авторка створює за допомогою об'ємної килимової вишивки. Вона взялася за такий проєкт не для заробітку – таким чином майстриня хоче показати Україну, розповісти, зокрема про Херсонщину, частина території якої, у тому числі Нова Каховка, досі окупована росіянами, це також важливо з огляду на підрив росіянами Каховської ГЕС. У проєкт українка вклала власні кошти, вона також зазначила, що підтримала її керамістка з Великої Британії Кейт Мелоун. 

У планах майстрині наразі створити загалом 15 таких панно, проте вона не виключає, що їх буде більше. 

Болгарова відзначила, що допомога Посольства України в Болгарії щодо організації виставки була потужною та висловила вдячність Надзвичайному і Повноважному Послу України Олесі Ілащук.

Вона також подякувала громадській організації «Новокаховське товариство охорони культурної спадщини» за надані фотографії та інформаційні матеріали.

Своєю чергою Посольство України в Болгарії інформує про виставку у Фейсбуці та зазначає, що її урочисто відкрили міністр культури Болгарії Кристю Кристев, посол України Олеся Ілащук та авторка проєкту, українська художниця Тетяна Болгарова, які, серед іншого, наголосили на важливості збереження культурної спадщини України та української культури в умовах повномасштабного вторгнення Росії.

У Болгарії відкрилася виставка «Кам’яні вишиванки Нової Каховки в текстилі» / Фото: Юліана Барон

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *