Війна забрала життя щонайменше 98 українських діячів культури – посол Канади

Війна забрала життя щонайменше 98 українських діячів культури – посол Канади 19.03.2024 14:26 Укрінформ Російсько-українська війна забрала життя принаймні 98 українських діячів культури і зруйнувала або знищила близько 2 тисяч об’єктів культурної інфраструктури, але Росії не вдасться знищити українську ідентичність завдяки багатству талантів та культурного спадку України.

Про це заявила посол Канади в Україні Наталка Цмоць у виступі на VII Міжнародному форумі «Креативна Україна», повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Протягом останніх 23 місяців війна забрала життя принаймні 98 українських митців і мисткинь, письменників, музикантів, режисерів, танцівників», – сказала Цмоць.

Вона розповіла, що буквально вчора відвідувала центр «Superhumans» у Львові, де зустрілася з танцівником, який добровільно пішов на фронт і втратив там ногу. За її словами, попри таку велику втрату для нього як танцівника він намагався рухатися навіть на протезі, «тож надія є».

Посол Канади також констатувала, що російськими обстрілами було пошкоджено або знищено майже 2 тисячі музеїв, пам’яток, бібліотек та об’єктів культурної інфраструктури.

«Росіяни намагаються знищити українську ідентичність, але вони не досягнуть успіху, тому що Україна має безсумнівне багатство культурних талантів та спадку і тому, що ваша робота у переосмисленні культури в часи війни дійсно є майстерною та винахідливою», – зазначила дипломат.

Вона додала, що міжнародна спільнота усвідомлює необхідність підтримки української культури, зокрема, і як складової опору та стійкості українців, і запевнила, що Канада допомагатиме зберегти та розвинути культурні організації та спільноти, що найбільше постраждали від війни.

Як повідомляв Укрінформ, 19 березня у Києві проходить VII Міжнародний форум «Креативна Україна». Захід зібрав урядовців, народних депутатів, українських та закордонних експертів й експерток, креативних підприємців і підприємиць, митців і мисткинь, журналістів і журналісток, аби продемонструвати, як у горнилі війни переосмислюється і зароджується нова українська культура та креативні індустрії

Культура Загибель Війна Креативна Україна Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *