Помер американський письменник Пол Остер

Помер американський письменник Пол Остер 01.05.2024 09:22 Укрінформ Американський прозаїк, мемуарист і сценарист Пол Остер помер у віці 77 років.

Про це повідомляє The New York Times, передає Укрінформ. 

Остер помер у своєму будинку в Брукліні, штат Нью-Йорк, у вівторок ввечері. Його смерть підтвердила подруга Джекі Лайден.

Письменник хворів на рак легенів. Про його діагноз уперше оголосила минулого року його дружина та співавтор Сірі Хустведт.

Остер здобув популярність у 1980-х роках завдяки своїй «Нью-Йоркській трилогії».

Його кар’єра почала стрімко розвиватися в 1982 році, коли письменник опублікував мемуари «Вигадка самотності» – роздуми про стосунки з нещодавно померлим батьком.

Перший роман Остера «Місто зі скла» відхилили 17 видавництв, перш ніж він був опублікований невеликим видавництвом в Каліфорнії в 1985 році.

Книга стала першою частиною його «Нью-Йоркської трилогії». Згодом усі три романи були видані в одному томі. Трилогія була включена до списку 25 найвизначніших романів Нью-Йорка за останні 100 років The New York Times.

Романи Остера були дуже популярними у Європі. Серед інших його основних творів – «Книга ілюзій» і «Бруклінські дурниці».

Остер також написав сценарій для фільму «Дим».

Як повідомляв Укрінформ, 16 квітня раптово помер український письменник Дмитро Капранов. 

Фото: Getty Images

Література Смерть США Письменник

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *