Нідерланди повернули Україні вісім цінних археологічних артефактів

Нідерланди повернули Україні вісім цінних археологічних артефактів Фото 20.03.2024 18:19 Укрінформ Україні повернули вісім цінних предметів археології, незаконно вивезених до Нідерландів у березні минулого року. 

Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики України, передає Укрінформ.

Ідеться про наконечники списів та стріл із різних археологічних культур і регіонів України, що датуються періодами від римських часів до Середньовіччя.

Директор Інспекції інформації та спадщини Міністерства освіти, культури і науки Нідерландів Альфред Рус передав артефакти посольству України.

“Це вісім різних культурних об’єктів, які виявили на кордоні. Хтось отримав їх в Україні, особа нам невідома. Артефакти були виявлені на нідерландському кордоні. Ми проконсультувалися з експертами з музею у Лейдені та дійшли висновку, що вони могли бути незаконно вивезені. Потім ми також проконсультувалися з експертами з Національного музею історії України, і вони підтвердили нашу підозру, що вони були вивезені незаконно. Тож ми з'ясували, що вони належать до культурної спадщини України. З цієї причини ми їх повертаємо Україні. Йдеться про старовинні предмети від римських часів до Середньовіччя. Ми бачимо, що під час війни чи конфлікту завжди знаходяться люди, які зловживають ситуацією, щоб купити чи, можливо, вкрасти артефакти. Тож ми дуже раді, що перехопили ці об’єкти. І можемо повернути їх законному власнику – Україні”, – сказав Рус в ексклюзивному коментарі Укрінформу.

Своєю чергою радник-посланник Посольства України в Нідерландах Анатолій Соловей наголосив, що повернення Україні археологічних артефактів є дуже символічним та важливим.

“Повернення Україні цих об’єктів культурної спадщини є важливою дією в контексті збереження української спадщини, а також символічною подією у контексті відновлення справедливості.

Росія веде геноцидну війну в Україні та намагається позбавити український народ самого права на існування. Російська пропаганда вже давно зайнята тим, що намагається переконати світ у тому, що української нації не існує. Тож передача сьогодні саме Україні цих артефактів – фактично зброї, руйнує ці російські токсичні наративи. Адже всі ці предмети були виготовлені руками предків українців, які сьогодні б'ються з агресором на полі бою”, – сказав Соловей.

Нідерланди повернули Україні вісім цінних археологічних артефактів / Фото: Ірина Драбок, Укрінформ

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *