Для збереження культурних цінностей облаштують додаткові фондосховища – Карандєєв

Для збереження культурних цінностей облаштують додаткові фондосховища – Карандєєв 15.04.2024 22:25 Укрінформ В Україні планують будівництво нових та модернізацію вже наявних сховищ для евакуації та збереження культурних цінностей під час війни.

Про це під час робочої поїздки до Одеси заявив т.в.о. міністра культури та інформполітики Ростислав Карандєєв, передає Укрінформ.

Т.в.о. міністра культури розповів, що наразі всі міста України та зокрема Одеса потерпають від відсутності належних фондосховищ. Навіть у тих регіонах, куди наразі евакуюють артефакти з музеїв Миколаївщини, Херсонщини та Одещини, за словами Карандєєва, немає достатньої спроможності прийняти та належним чином зберегти експонати.

Т.в.о. міністра культури та інформполітики України Ростислав Карандєєв відвідав Одесу / Фото: Ніна Ляшонок, Укрінформ

«Будуть прийняті рішення щодо модернізації алгоритмів з евакуації та збереження культурних цінностей. За допомогою партнерів буде зроблена відповідна державна програма реконструкції фондосховищ в наявних музеях, а також будування нових сховищ, щоб на воєнний період ми могли надійно зберігати наші культурні цінності. Ця робота буде розпочата в найкоротші строки», – повідомив Ростислав Карандєєв.

Також Карандєєв зауважив, що наразі немає субвенцій для фінансування будування укриттів у закладах культури, в той час як на облаштування сховищ в освітніх закладах гроші виділяються.

«Ті невеликі кошти, які має міністерство, ми витрачатимемо на нагальні потреби, в тому числі й на облаштування укриттів для безпеки наших людей та для збереження культурних цінностей. Коли ми задаємося питанням, що важливіше, дрони чи культурна продукція, ми кажемо, що важливі обидва напрямки. Ми мусимо забезпечити ЗСУ, але не можна забувати і про потреби цивільного населення», – додав Карандєєв.

Як повідомляв Укрінформ, т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв під час робочої поїздки в Херсон оглянув обласний театр, музей і бібліотеки.

Культура Україна Карандєєв

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *