Бібліотекарі наповнюватимуть українську Вікіпедію

Бібліотекарі наповнюватимуть українську Вікіпедію 22.04.2024 17:59 Укрінформ Українські бібліотекарі наповнюватимуть публікаціями Вікіпедію.

Відповідний меморандум про співпрацю підписали у понеділок, 22 квітня, виконуючий обов’язки директора Національної бібліотеки України ім. Ярослава Мудрого Олег Сербін і голова правління ГО «Вікімедіа Україна» Ілля Корнійко під час пресконференції в Укрінформі.

«Багато з моїх колег-бібліотекарів уже не перший рік наповнюють Вікіпедію, а також модерують цю справу. Цей досвід потрібно масштабувати і поглиблювати, тому ми виступили з пропозицією співпраці на більш професійних рейках, щоб це не було ініціативою одного бібліотекаря, а щоб спільно далі рухати цю світлу справу», – сказав Сербін.

За його словами, співпраця відбуватиметься на громадських засадах як підвищення кваліфікації бібліотекарів. Для початку планується навчити навичкам наповнення Вікіпедії низку бібліотекарів, які надалі стануть наставниками у цій справі для своїх колег.

Сербін висловив сподівання, що така співпраця наповнить Вікіпедію та покращить рівень бібліотечних інформаційних працівників у роботі з онлайн-ресурсами і створенні якісного контенту.

Наразі в Україні діє близько 13 тис. бібліотек, а також велика є кількість університетських наукових бібліотек, поінформував Сербін.

Своєю чергою представник ГО «Вікімедіа Україна» Юрій Пероганич розповів, що протягом останнього місяця в Україні було створено 4 тис. 800 статей. За цим показником Україна знаходиться на 10-му місці в світі.

Загалом за числом статей у Вікіпедії Україна посідає 14-те місце в світі, а за розміром бази даних – 12-те місце в світі, що свідчить про високий рівень.

Нагадаємо, т.в.о. міністра культури та інформполітики Ростислав Карандєєв повідомив, що в Україні планують будівництво нових та модернізацію вже наявних сховищ для евакуації та збереження культурних цінностей під час війни.

Бібліотека Вікіпедія

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *