Умєров замість Резнікова. Що важливо знати про цю заміну

.

Автор фото, УНІАН

Підпис до фото,

Рустем Умєров

Володимир Зеленський офіційно анонсував відставку міністра оборони та заміну його на Рустема Умєрова. Сам Резніков зранку 4 вересня написав заяву про відставку та направив її на розгляд парламенту.

Одним із головних своїх досягнень на посаді міністра оборони України Олексій Рєзніков називав зміну парадигми мислення західних партнерів Києва.

  • Зеленський вирішив замінити Резнікова. Чим він запам'ятався

.

Автор фото, Резніков

Підпис до фото,

Заява про відставку Резнікова

Мовляв, коли він приїхав до Вашингтона за кілька тижнів до вторгнення і просив американців, якщо ймовірність великої війни настільки висока, як вони кажуть, то передати Україні ЗРК "Стінгер" для боротьби з російською авіацією, а ті відповідали йому: "Ні, Олексію, це неможливо".

Зараз, через півтора року, в українському наступі беруть участь західні танки, а передача ЗСУ сучасних винищувачів є лише питанням часу.

  • Резніков, куртки і парі. В чому суть скандалу з міністром оборони України?
  • Резнікова так і не звільнили. Чому?

Втім, якраз за цим пунктом останнім часом в оточенні президента Зеленського Резнікова дедалі частіше критикують: мовляв, система західних постачань зброї в Україну так і не налагоджена до кінця, і винен у цьому не лише Захід.

Та й взагалі у відносинах між Резніковим та Офісом президента за ці півтора року, схоже, накопичилася певна частка втоми одне від одного. Юрист Резніков ще давно сигналізував про готовність піти зі свого крісла на зрозумілішу йому посаду міністра юстиції.

Проте нинішню кадрову ротацію назвати технічною язик не повертається. Вона відбувається під акомпанемент скандалів у закупівлях для потреб армії, що проводилися міністерством оборони. Сам Рєзніков звинувачення на свою адресу рішуче заперечує.

.

Автор фото, Reuters

Цілком імовірно, що після відставки з посади міністра Олексій Резніков очолить посольство України у Великій Британії.

Однак якщо це призначення відбудеться до вердикту правоохоронців про те, чи мали місце зловживання при закупівлі харчів та зимового обмундирування, це в очах багатьох українців стане поганим прецедентом, який показує, що влада під час війни розставляє пріоритети неправильно.

Чим відомий Умєров

.

Автор фото, Reuters

У вчорашньому телезверненні Володимир Зеленський назвав ім'я наступника Резнікова. Ним стане людина не те щоб зовсім невідома – 41-річний Рустем Умєров зараз обіймає посаду голови Фонду держмайна України, – але й надто публічним його не назвеш.

Економіст за освітою, працював у телекомунікаційному та інвестиційному бізнесі, паралельно – був діячем Меджлісу кримськотатарського народу, асистентом його лідера Мустафи Джемілєва з питань правозахисту та міжнародної діяльності.

  • Джамала: мої діти – вже п'яте покоління, яке має тікати від російської агресії
  • Наступ ЗСУ занадто повільний? Три уроки битв в історії, що доводять зворотне

2019 року обрався до парламенту від партії "Голос" співака Святослава Вакарчука. Був автором та співавтором десятків законопроєктів – від дратівливого для Володимира Путіна закону про корінні народи України до актів про захист прав медиків під час пандемії коронавірусу.

Після російського вторгнення Умєров увійшов до української делегації на переговорах з РФ і, за інформацією західних ЗМІ, міг бути отруєний на тих переговорах. Потім займався обмінами полоненими: це він літав до Саудівської Аравії під час складного обміну восени минулого року. Літав він туди вже в ранзі глави Фонду держмайна України – на цю посаду його призначили у вересні 2022 року.

Зараз, зважаючи на все, він має всі шанси стати міністром оборони. Цивільним – але це не повинно бентежити. По-перше, це є звичайною практикою для країн НАТО, долучитися до яких прагне Україна.

По-друге, від початку великої війни в Україні створили систему, коли воює Генштаб, а Міноборони забезпечує логістику війни, ухвалює політичні та господарські рішення, що забезпечують війну, але точно не лізе "допомагати" генералам проводити атаки та організовувати оборони.

.

Автор фото, УНІАН

За відгуками – Умєров розумний та компетентний, він має найширшу мережу контактів в Україні та за її межами, показово, що говорить не лише англійською, а й турецькою (і має добрі контакти в Анкарі), є гарним комунікатором.

А ще – і це дуже важливо у сьогоднішній Україні – має добрі стосунки з головою Офісу президента Андрієм Єрмаком, якого часто називають наймогутнішою людиною в країні.

Крім того, у Києві вистачає людей, які бачать у ймовірному призначенні Умєрова сильний та зрозумілий меседж від президента Зеленського західним експертам та політикам, які протягом останніх тижнів дедалі частіше описують сценарії закінчення війни, за яких частина території України залишилася б під контролем Росії.

  • Якщо Україна повертає Крим і Донбас. 8 викликів, які доведеться подолати
  • “Я хотіла стати своєю”. Історії українців, які перейшли на російську мову, а потім передумали

Мовляв, ви вважаєте, що Україна має вийти з війни без Криму? Прекрасно, спробуйте поговорити про це з міністром – кримським татарином, правозахисником, який не один рік займався проблемами Криму.

Формально заміну міністра оборони має затвердити Верховна Рада, проте мало хто сумнівається, що це стане технічним рішенням і станеться вже цього тижня.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *