Випадків холери в Україні не зафіксовано – МОЗ

Випадків холери в Україні не зафіксовано - МОЗ

КИЇВ. 11 серпня. УНН. Випадків холери в Україні не зафіксовано. Загалом понад 5 тис. українців з підозрою на інфікування холерою обстежено з початку року, повідомили у п’ятницю в МОЗ України, пише УНН.

Цитата

“Загалом з початку року на холеру обстежено 5 123 людей із гострою кишковою інфекцією, у всіх випадках збудника холери не виявлено”, – повідомили у МОЗ.

“З червня було зафіксовано декілька підозр, які відпрацьовувалися відповідно до національних протоколів. Підозри на холеру були зафіксовані у Запорізькій та Чернігівській областях. Швидкі тести показували позитивні результати, але під час епідемічного розслідування та лабораторних досліджень діагноз холера було знято”, – повідомив заступник міністра – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Деталі

Окрім обстеження хворих з підозрою на холеру проводять також дослідження зразків навколишнього середовища. Зокрема, моніторинг прісної та морської води. “За результатами досліджень 5 909 проб, штамів холери не виявлено в жодному випадку”, – зазначили у МОЗ.

Додатково посилене спостереження за холерою було розгорнуто на території постраждалих внаслідок підриву Каховської ГЕС областей, обстежено 3 334 особи із гострою кишковою інфекцією та досліджено 2 443 проби із об’єктів довкілля.

Довідково

Холера – це гостра діарейна інфекція, що виникає після вживання харчових продуктів або води, заражених бактерією Vibrio cholerae О1 або О139. Холера передається фекально-оральним шляхом від людини до людини, частіше у разі вживання забрудненої води, овочів, фруктів, під час купання, а також через їжу і побутові контакти. Без належного лікування може призвести до зневоднення та смерті.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *