Вхід до Нижньої лаври обмежили – заповідник

Вхід до Нижньої лаври обмежили - заповідник

КИЇВ. 11 серпня. УНН. З сьогоднішнього ранку вхід на територію Нижньої лаври у Києво-Печерській лаврі дозволено лише для священиків, ченців та працівників чоловічого монастиря, повідомили 10 серпня у національному заповіднику “Києво-Печерська лавра”, пише УНН.

Цитата

“З 7:00 11 серпня 2023 року тимчасово припинити доступ на територію Нижньої лаври усіх відвідувачів (за виключенням священників, ченців та працівників чоловічого монастиря)”, – ідеться у повідомленні заповідника у Facebook.

Деталі

Зазначається, що таке рішення ухвалено “через системне перешкоджання роботі заповідника щодо доступу до приміщень Нижньої лаври, з метою врегулювання визначених питань”.

Як повідомляється, для проведення богослужінь і відвідування на території національного заповідника “Києво-Печерська лавра” буде відкрито:

1. Храм Прп. Сергія Радонезького
2. Храм Прп. Агапіта Печерського
3. Храм Воскресіння Христового (“Афганська церква”)
4. Храм Прпп. Антонія та Феодосія Печерських із Трапезною палатою
5. Успенський собор

“Просимо всіх поставитися з розумінням до зазначеної ситуації. Приносимо вибачення за тимчасові незручності”, – вказали у заповіднику.

Доповнення

У заповіднику вказали, що 29 березня національний заповідник “Києво-Печерська лавра” в односторонньому порядку розірвав договір про безплатне користування державним майном із Свято-Успенською Києво-Печерською Лаврою (чоловічим монастирем) УПЦ. “Отже, територія Нижньої лаври має повернутися у користування державі”, – зазначили у заповіднику.

9 серпня Господарський суд міста Києва визнав законним рішення заповідника про розірвання цього договору.

10 серпня суд зобов’язав монастир УПЦ повернути заповіднику майно Нижньої лаври.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *