НБУ пом’якшив валютні обмеження на продаж безготівкової іноземної валюти громадянам: що змінилось

НБУ пом'якшив валютні обмеження на продаж безготівкової іноземної валюти громадянам: що змінилось

КИЇВ. 29 серпня. УНН. Національний банк України змінив валютні обмеження в частині продажу безготівкової іноземної валюти громадянам, продовжуючи реалізацію Стратегії пом’якшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкості обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування. Про це повідомляє УНН з посиланням на заяву НБУ.

Деталі 

З вівторка 29 серпня 2023 введено наступні зміни: 

  • вперше з початку повномасштабної війни НБУ дасть змогу банкам продавати безготівкову іноземну валюту населенню без підтвердження підстав чи зобов’язань для проведення такої операції. Відповідні операції здійснюватимуться за курсом, установленим банком, у межах щомісячного ліміту в розмірі 50 тис. грн в еквіваленті в одному банку; 
  • НБУ збільшить зі 100 тис. грн до 200 тис. грн в еквіваленті щомісячний ліміт на купівлю населенням безготівкової іноземної валюти з подальшим розміщенням на депозит від трьох місяців.

Зазначається, що ці зміни сприятимуть переорієнтації частини попиту населення з готівкової іноземної валюти на безготівкову, адже операції з продажу безготівкової валюти банками є зручнішими та безпечнішими. Що, своєю чергою, дасть змогу зменшити різницю між готівковим та офіційним курсом. 

За необхідності Національний банк готовий застосувати додаткові заходи для мінімізації множинності обмінних курсів.

Нагадаємо

З 19 серпня НБУ оновлює порядок здійснення окремих операцій в іноземній валюті, зокрема, щодо інформації, що повинна розміщуватися в касі банку, небанківської установи, їх відокремлених підрозділів, пункту обміну валюти.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *