Жінкам дозволять розривати шлюб під час вагітності та протягом першого року життя дитини. Рада зробила перший крок

протягом першого року життя дитини. Рада зробила перший крок” />

КИЇВ. 11 серпня. УНН. Українським жінкам дозволять розривати шлюб під час вагітності та протягом першого року життя дитини. Такі зміни до сімейного кодексу попередньо підтримала Верховна Рада у першому читанні законопроекту, передає УНН.

Цитата

“В нас за законодавством, якщо навіть у випадку домашнього насильства жінка хоче розлучитися, але вона або вагітна, або ще не пройшов рік після народження дитини — суд застосовує практику „примирення“ Насправді це суперечить усім базовим правам людини, Конвенції захисту прав людини, це суперечить європейському законодавству. Тому ми пропонуємо вилучити у випадку неможливість розірвання шлюбу в період вагітності чи одного року після народження дитини, якщо причиною розірвання шлюбу є домашнє насильство”, — прокоментувала доцільність змін заступниця голови комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.

Деталі

Верховна Рада підтримала законопроект № 5492 у першому читанні, та ухвалила за основу зміни до Сімейного кодексу ще 10 серпня. 

Рішення підтримали 232 народних депутати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: КМДА: Кияни стали частіше звертатися до психологів щодо домашнього насильства 

Як вказано у пояснювальній записці, законопроект має усунути перешкоди у реалізації права на шлюб та права на його розірвання. Окрім цього він спрямований на попередження та захист осіб, які страждають від домашнього насильства.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *