Головний санлікар розповів про підготовку на випадок можливої катастрофи на ЗАЕС

Головний санлікар розповів про підготовку на випадок можливої катастрофи на ЗАЕС

Ігор Кузін

КИЇВ. 27 липня. УНН. На випадок можливого теракту росії на Запорізькій атомній електростанції поповнюються та оновлюються запаси калію йодиду, відбулись ситуаційні навчання та триває робота над національним протоколом лікування гострої променевої хвороби. Про це заявив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в ефірі телемарафону, повідомляє УНН.

Цитата

“Стосовно загальних рекомендацій, які є, то ми впродовж минулого і поточного року і зараз фокусуємося на заміні певних партій калію йодиду. Тому що ми розуміємо, що перші партії заїхали ще минулого року з обмеженим терміном придатності”, – сказав Кузін.

За його словами, у разі катастрофи на Запорізькій АЕС рішення щодо евакуації буде прийматися ситуативно в залежності від прогнозу по руху радіаційної хмари.

Кузін також повідомив, що в більшості областей були проведені ситуаційні навчання, щоб протестувати нашу систему надання швидкої медичної допомоги, екстреної медичної допомоги, медицини катастроф і системи, яка відповідає за саме радіаційний моніторинг.

Крім того, Україна отримала від партнерів велику кількість протоколів, які дозволяють застосовувати сучасні методи лікування гострої променевої хвороби.

“Україна має свій протокол, але це протокол від 2006 року, тому зараз сформована робоча група, яка фіналізує й оновить національний протокол лікування гострої променевої хвороби”, – сказав Кузін.

Нагадаємо

Експерти Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) виявили на майданчику Запорізької атомної електростанції протипіхотні міни.

У Державному департаменті США, реагуючи на звіт МАГАТЕ про протипіхотні міни на Запорізькій АЕС, закликали припинити таку діяльність поблизу ЗАЕС.

Міністр енергетики України Герман Галущенко попередив, що розміщені окупантами вибухонебезпечні міни на території ЗАЕС можуть “вибухнути в будь-який момент” і зауважив, що досвід Каховської греблі демонструє, що росіяни здатні на такі диверсії.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *