Звички вічних бідняків, що заважають вирватися зі злиднів

У різні періоди життя люди часто стикаються з питанням: чому деякі богаті, а інші — ні? Чому дехто не може дозволити собі певні покупки або подорожі? Часто ці люди активно працюють, не проводять час марно, не зловживають алкоголем і мають гарний розум. Але незважаючи на це, їх фінансова ситуація не покращується, інформує Ukr.Media.

Де ж тут причина? Ймовірно, справа в звичках, які заважають досягти матеріального достатку. Декілька з них можна назвати "звички вічних бідняків". Можливо, вони є й у вас? Розглянемо декілька таких.

"Треба іноді себе балувати": реалії чи пастка для гаманця?

Кожен з нас колись замислювався під цим гаслом, особливо у моменти, коли фінанси стають обмеженими, але погляд у магазині так і манить підійти до нової речі, яку насправді навіть не планувалося купувати.

Часто люди виправдовуються: "Стільки працював", "Так втомився", "Заслуговую на трохи розкоші". Та незалежно від причин, вони вважають, що заслуговують на невелике задоволення. Навіть якщо це веде до покупки у борг або в кредит.

Інколи такі покупки виправдані, адже деякі речі можуть приносити користь. Але що, якщо людина, що живе від зарплати до зарплати, вирішує відпочити за кордоном або влаштовує гучне святкування, оплативши це кредитом? Через деякий час "свято" закінчуються, але борги лишаються.

Отже, що ж робити? Звісно, догоджати собі можна і потрібно, але з розумом та в межах своїх фінансових можливостей. Треба розуміти різницю між короткочасним задоволенням та довготривалими фінансовими наслідками. Тому завжди варто обмірковувати свої витрати та пам'ятати про реальні можливості свого бюджету.

"Легко зароблені гроші — треба швидко витратити": фінансові пастки

Людина із таким підходом до грошей може легко втратити спадкоємність. Замість того щоб здавати, отриману квартиру у спадок, продають її, і покупають дорогий автомобіль, який незабаром може стати зовсім непридатним. Інша категорія везунчиків, замість того щоб погасити іпотеку, літає до екзотичних країн за яскравими моментами.

Такі люди живуть на повну, але найчастіше швидко повертаються до фінансових труднощів.

Отже, що ж робити? Якщо вам пощастило отримати неочікуваний прибуток, будь то спадщина, виграш або премія — інвестуйте його розумно.

"Розпродаж — це щастя!": міф чи реальність?

Чи можна назвати "щастям" ситуацію, коли люди, під впливом реклами, готові витратити цілі скарби на так звані "знижки"? Розпродажі — це не завжди вигода для покупця, а часто стратегія магазину збільшити продажі.

Навіть ті, хто має гарний дохід, можуть швидко опинитися "на мілині", якщо сліпо слідувати знижкам та акціям, не розуміючи справжніх мотивів торговців.

Отже, що ж робити? Не слід сліпо довіряти знижкам та акційним пропозиціям. Завжди обмірковуйте свої покупки та будьте критичними до "вигідних" пропозицій.

"Чим дорожче — тим краще": чи завжди так?

Висока ціна не завжди є гарантією якості. Не секрет, що деякі продавці використовують психологію споживачів, завищуючи вартість товару, який насправді може коштувати значно дешевше.

Отже, що ж робити? Варто дивитися на функціональність, матеріали та якість виробу, а не лише на бренд та цінник.

"Подумаю про це завтра": стратегія відкладення рішень

Зустрічаючись із питанням про майбутнє, люди іноді відкладають рішення на потім, вірячи, що завтра все вирішиться. Цей підхід може призвести до непередбачуваних проблем, особливо, якщо йдеться про фінансові питання.

Жити сьогоденням, не дбаючи про завтра, — це підхід, який може призвести до нестабільності в житті.

Отже, що ж робити? Важливо думати про майбутнє, планувати свої витрати та бути готовим до можливих труднощів. Не варто витрачати всі кошти до останньої копійки.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *