Прийом “10 хвилин”: як змусити себе робити те, що не хочеться

Іноді нам важко зосередитись на цілі, через що робота навіть над простим завданням затягується. Такий стан називають прокрастинацією, і нерідко вона переслідує людину місяцями та навіть роками, інформує Ukr.Media.

Лінощі, розсіяність і нездатність стабільно працювати можуть бути пов'язані з хворобами, але частіше — з психологічним настроєм. Багато хто відкладає справи, бо не може «взяти» себе в руки. І в такому випадку вам допоможе метод 10 хвилин, який змушує людину діяти.

Як працює правило 10 хвилин?

Головна мета цього підходу — обдурити лімбічну систему та умовити себе почати працювати над завданням. Для цього важливо сфокусуватися не на результаті, а на процесі, щоб позбавити себе зайвого тиску. Не кажіть собі, що вам потрібно зробити прибирання всієї квартири. Умовте себе, що прибиратимете лише 10 хвилин, а далі буде видно.

Цей спосіб працює дуже просто — як тільки ви почнете діяти, втягнетеся і забудете про час. Коли ми не хочемо чимось займатися, то нас лякає складність завдання чи обсяг зусиль, які нам потрібні. Метод 10 хвилин звільняє нас від відповідальності, знижуючи рівень переживань та тривоги.

Чому метод підвищує працездатність?

Цінність правила 10 хвилин у тому, що воно виробляє звичку відразу братися за справу. Ви вимірюєте свою працю хвилинами, що полегшує для мозку завдання та дає психологічний сигнал, що все не так складно, як здається.

Є кілька причин, чому такий метод ефективний:

  • Він допомагає розпочати діяти. Найскладніше в прокрастинації зробити перший крок. А після 10 хвилин роботи ви вже входите до ритму.
  • Він знижує стрес. 10 хвилин роботи здаються простим завданням для мозку — незалежно від процесу. Це знижує тиск і відводить увагу від результату.
  • Вам легше змінюватись. Правило 10 хвилин допомагає змінити свій графік та завести нові корисні звички.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *