Попит на оренду квартир за межами зони АТО перевищує пропозицію

«У нас тільки з'їхали жителі Слов'янська, так відразу ж з'явилися донеччани». З Донецька, місто з мільйонним населенням, виїхали близько 250 тис. чоловік. Частина попрямували в Росію, але більшість – у недалеко розташовані спокійні регіони: Дніпропетровськ, Запоріжжя, Маріуполь, Харків та ін.

Квартир не залишилося

Зараз попит на оренду житла в Запоріжжі перевищує пропозицію. «Поки ми з клієнтами їхали на перегляд однокімнатної квартири без ремонту за 2 тис. грн на місяць, її вже зняли».

Подібна ситуація спостерігається і в Маріуполі. Квартир з гарним ремонтом, які користуються підвищеним інтересом, практично не залишилося. Більшість таких апартаментів знімають на місяць – за цей період, як сподіваються переселенці, українська армія візьме під контроль Донецьк і Луганськ. Після цього городяни розраховують повернутися додому. «На дво -, трикімнатні квартири, які можна орендувати за 2-3 тис. грн в місяць, вже вишикувалася черга. Але таких пропозицій на ринку практично немає».

Охочих зняти житло в Дніпропетровську настільки багато, що на кожну квартиру припадає 10 потенційних орендарів, констатує фахівець з оренди дніпропетровського агентства нерухомості. «В основному шукають житло за 3-5 тис. грн у місяць за ці гроші у місті можна зняти непогану двушку чи трьошку».

У Харкові, за словами директора місцевого агентства, в липні попит на оренду нерухомості виріс на 70% порівняно з аналогічним періодом 2013 р. «Кількість звернень збільшується з кожним днем». Але селити всіх бажаючих ніде.

Рантьє не упускають шансу заробити на біженців із зони проведення антитерористичної операції. Оренда квартир, розташованих в «мирних містах», вже подорожчала на третину. Восени слід очікувати стрибка вартості оренди ще на 10-15%

Всупереч прогнозам, дефіциту житла в Києві немає. «У липні попит на нерухомість виріс на 50-60%». Причина в тому, що в столиці, за оцінками гравців ринку, здається від 25 тис. до 80 тис. квартир. Такого масового напливу охочих зняти житло поки немає. Сьогодні на 15-20% зросла кількість заявок на пошук елітної нерухомісті за ціною до $ 5 тис. за апартаменти в місяць. Але такі квартири, знімають на місяць-півтора – більшість орендарів паралельно займаються пошуком квартири для покупки.

Ціни ростуть

Ажіотажний попит з боку біженців зі сходу країни дозволив орендодавцям непогано заробити. У два рази ціни на оренду житла підвищили власники квартир в Запоріжжі: зараз зняти однокімнатну можна мінімум за 1,8 тис. грн на місяць, двокімнатну – 2,2 тис. грн., а трикімнатну – 3,5 тис. грн.

У Маріуполі оренда зросла в півтора рази: однокімнатні дешевше 1,4-1,5 тис. грн зараз не знайти, причому подібна квартира, але з хорошим ремонтом обійдеться в 3-3,5 тис. грн на місяць.

У Харкові та Дніпропетровську житло подорожчало на третину. «Якщо на початку року зняти однокімнатну квартиру на околиці міста, в районі Харківського заводу транспортного, можна було за 1,5 тис. грн, то зараз – не дешевше 2 тис. грн в місяць. Це дуже дорого». Двійка сьогодні обійдеться в 2,5-2,7 тис. грн на місяць. У Дніпропетровську найдешевша однокімнатна також обійдеться в 2 тис. грн., двокімнатна – 2,8-3 тис. грн, а трикімнатна – 3-3,2 тис. грн на місяць.

«В Києві ціни не зросли, оскільки в столиці ще є вільні квартири». Найдешевша однокімнатна площею 20 кв. м коштує зараз 2,5-2,7 тис. грн в місяць, а трохи більша за площею – 3 тис. грн.

Восени ситуація може погіршитися: в більшість великих міст в середині серпня – на початку вересня приїдуть студенти. Де їм шукати квартири – незрозуміло. «Деякі орендодавці відмовляються здавати житло біженцям з Луганської та Донецької областей – вони бояться, що потім не зможуть виселити орендарів, тому чекають студентів». Підвищений попит, за прогнозами фахівця по оренді дніпропетровського агентства нерухомості, призведе до зростання цін ще на 10-15%.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *