Ознаки того, що ви жадібна людина і це псує якість вашого життя

Бути економним — похвальне рішення, проте більшість людей плутають економність і жадібність. Саме жадібність сильно псує якість вашого життя, змушуючи приймати нераціональні рішення. Зрештою ви більше витрачаєте, ніж економите, інформує Ukr.Media.

Ми зібрали кілька ознак того, що ви жадібні і це негативно відбивається на тому, як ви живете.

Ви купуєте найдешевші продукти

Ви взагалі не дивитеся на склад продуктів, їх калорійність, не стежите, наскільки вони корисні або, навпаки, шкідливі. Єдине, на що ви звертаєте увагу, — це ціна. Чим дешевше конкретна позиція в магазині, тим більша ймовірність, що ви її купите.

Навіть якщо у вас невелика зарплата, ви можете оптимізувати свої витрати так, щоб це не сильно відбивалося на якості вашого харчування. Звичайно, ви не зможете дозволити собі червону рибу, ікру або стейки з яловичини, але ж можна купувати корисні і смачні продукти за меншу ціну, не відмовляючи собі багато в чому і не закидаючи в свій організм що попало.

Як показує практика, найдешевше часто буває і несмачним. Намагаючись економити на продуктах, в результаті ви можете тільки ще більше витратитися. Навряд чи ви зумієте доїсти до кінця те, що вам не сподобалося. Тобі доведеться викинути куплений товар і замінити його чимось іншим, швидше за все, за вищою вартістю. Так запитайте себе, навіщо переплачувати.

Ви не готові переплатити навіть незначну суму

Якщо ви пам'ятаєте, що в магазині за кілька зупинок від вас є необхідна річ з незначною знижкою або просто дешевше, ви змушуєте себе сходити туди. Навіть якщо сума, яку ви можете заощадити, абсолютно незначна і дорівнює кільком гривням.

Ви ніколи не купуєте товари без знижок, навіть якщо у вас щось закінчилося і вам якомога швидше потрібно придбати нове.

Як підсумок — ви більше витрачаєте, ніж економите. Ви витрачаєте свій вільний час, свої сили, часто навіть і свої гроші — наприклад, на поїздки в магазини, де дешевше.

Ви годинами готові порівнювати ціни в магазинах

Ви готові витрачати скільки завгодно часу на те, щоб знайти найдешевшу пропозицію. Перед тим, як зробити якусь покупку, часто навіть незначну, ви довго вивчаєте ціни в різних магазинах. Ви не замислюєтеся, скільки насправді ви втрачаєте, надмірно зациклюючись на своєму бажанні заощадити зайві кілька гривень.

Ви економите в короткостроковій перспективі

Вам важливіше заощадити гроші тут і зараз. Ви не замислюєтеся, що найдешевший одяг, куплений вами, незабаром потребуватиме ремонту або повної заміни. І тоді вам доведеться витратитися ще раз.

Жадібність змушує вас економити в короткостроковій перспективі, але вам слід замислитися про те, що допоможе зберегти ваші гроші в майбутньому. Наприклад, якщо ви придбаєте якісне взуття, в 2-3 рази дорожче того, яке ви зазвичай купуєте, ви можете проходити в ньому кілька сезонів. У той час як найдешевше взуття не тримається більше пари місяців. І так практично з усіма товарами: краще трохи переплатити за якість і користуватися річчю довго, ніж шукати їй заміну через короткий період часу.

Ви засуджуєте навколишніх

На перший погляд здається: ну, і що тут такого? Навколишні часто витрачають гроші на абсолютно непотрібні речі, хоча могли б зберегти їх для чогось по-справжньому вартісного. Але витрати інших людей вас не стосуються. Не варто "одягати" на себе чуже життя і прикидати, на що ви б витратили гроші на місці іншої людини.

Засуджуючи тих, хто вас оточує, ви стаєте нестерпними. Люди, які розповідають вам про свої покупки, діляться радісними для них подіями, очікують, що ви підтримаєте їх позитивний настрій. Якщо вони щоразу будуть вислуховувати від вас критику, швидше за все, незабаром ви залишитеся без друзів і приятелів. Така поведінка сильно відштовхує людей.

Ви відкладаєте необхідні витрати

Наприклад, у вас вже давно болить зуб, але ви вважаєте, що біль пройде сама по собі і вам зовсім не обов'язково звертатися за допомогою. Є витрати, які і правда можуть почекати кілька днів, тижнів або навіть місяців. А є проблеми, які необхідно вирішувати якомога швидше. Якщо питання стосується вашого здоров'я, вашого морального спокою або комфортних умов життя, не варто шкодувати на це грошей.

Ви економите на своїх рідних і близьких

Те, що ви економите на собі, звичайно, погано, але це тільки ваша справа. Якщо ж ви економите на своїх рідних і близьких, це зовсім інше питання. Люди, які люблять вас і які вам довіряють, заслуговують кращого. Якщо ви не хочете витрачати гроші на тих, хто вам дорогий, краще чесно зізнайся в цьому. Ваше бажання заощадити в деяких випадках може завдати шкоди вашим близьким.

Ви не організовуєте своє дозвілля

Якщо потрібно витратити навіть якусь незначну суму грошей, наприклад, на покупку необхідних для занять хобі товарів або на похід в кафе, який запланували ваші друзі, ви відмовляєте собі в задоволенні. Ви вважаєте, що все це — безглузді витрати, яких можна уникнути. Але проблема в тому, що через ці переконання ваше життя з кожним днем стає все нудніше і одноманітніше. Незабаром навіть гроші і можливість їх заощадити перестануть приносити вам задоволення.

Ви завжди забираєте з собою все, що пропонують безкоштовно

Коли вам пропонують щось безкоштовне, ви не замислюєтеся, чи потрібна вам ця річ, чи ні, — ви відразу даєте позитивну відповідь. Ви тягнете в свій будинок все, за що не треба платити: різні пробники, речі, від яких хотів позбутися ваш сусід, навіть соуси і спеції з кафе. В результаті ваша квартира перетворюється на кладовище нікому не потрібних речей, які вам шкода викинути.

Ви ставите перед собою мету економити, не обґрунтовуючи, навіщо це робити

У вас немає ніяких фінансових цілей, які змушували б вас менше витрачати. Ви просто намагаєтеся економити гроші, при цьому ніяк не аргументуючи своє бажання. Кожна ваша трата сприймається вами як невелика трагедія: ви довго роздумуєте, як платити менше, на чому ще можна заощадити, від яких витрат вийде повністю відмовитися. Ваша якість життя невблаганно знижується, але ви продовжуєте дотримуватися своєї стратегії.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *