Як припинити відволікатися на роботі: дієві лайфхаки

Точно відповісти на питання "Чому ми відволікаємося на роботі?" складно. Існує багато факторів, які впливають на ваше сприйняття завдань і поставлених цілей. Можливо, неуважність пов'язана не з однією причиною, а одразу з декількома (особисті переживання, мрії про відпустку, постійне листування з друзями або партнером, небажання займатися тим, чим доводиться). Часто ми намагаємося змінити локацію, стимулюємо себе думками про кінцеву мету, записуємо завдання у блокнот, але ці способи, як показує практика, рідко працюють. Тому розповідаємо про те, як не лише сфокусувати свою увагу, а й змінити підхід до роботи в цілому, інформує Ukr.Media.

Щодня концентруйтеся на трьох найважливіших завданнях

Якщо список справ занадто довгий, то вам одразу здасться, що усі завдання є нездійсненними. Пригнічений настрій призведе до того, що ви здастеся ще до того, як почнете працювати. Цього можна уникнути: якщо ви звузите коло своїх обов'язків до трьох головних цілей дня, то зможете сумлінно досягти їх, не відволікаючись. Природно, існують робочі позиції, які орієнтовані на багатозадачність співробітників. Але не варто думати, що для них цей спосіб не підійде. У цьому випадку залиште пріоритетними три області, якими сьогодні ви будете займатися. Розподіливши вранці фронт робіт, ви точно зрозумієте, над якими завданнями зосередитеся, і не будете розпорошуватися на весь спектр своїх обов'язків.

Контролюйте думки, що не стосуються робочого процесу

Внутрішні відволікання — одна з найбільших проблем, з якою ви можете зіштовхнутися під час роботи. Свідомість можна контролювати, і кожен може почати роботу над собою з простих способів концентрації. У цьому вам допоможе певне місце роботи (офіс або окрема кімната вдома). Коли простір буде асоціюватися лише з робочим процесом, ви неусвідомлено припините відволікатися на власні думки. Якщо ви хочете зробити перерву, замініть локацію, таким чином, ви розділите особисту і робочу сфери без шкоди для будь-якої з них та припините відволікатися від справ.

Не забувайте про невеликі завдання, що ведуть до кінцевої мети

Найпростіший спосіб втратити концентрацію — ставити лише великі цілі, на досягнення яких знадобиться кілька тижнів або місяців. У першу чергу, вам почне здаватися, що завдання буде виконане не дуже швидко, і впоратися з ним не дуже легко. А оскільки часу у вас багато, його ви будете витрачати на те, щоб фантазувати, як досягнете мети замість того, щоб працювати. Спробуйте сфокусуватися на невеликих, але вкрай важливих деталях. Щоденне виконання невеликих і більш "швидких" робочих завдань подарує вам почуття задоволення та допоможе не розпорошуватися на відсторонені заняття.

Скоротіть час робочого дня

Кількість годин, проведених на роботі, не є показником ефективності вашої роботи. Наш організм налаштований на те, щоб заощаджувати енергію і не витрачати її тоді, коли ми можемо цього не робити. Тому за будь-якої вільної хвилини ми будемо відволікатися від справ і намагатися відпочити. Для цього варто поставити собі дедлайн виконання завдань і бажано менший, ніж потрібен вам насправді. Щойно ми заганяємо себе у жорсткі часові межі, то починаємо працювати більш продуктивно. Щоб не заспокоювати себе тим, що лише ви знаєте про свій "внутрішній" дедлайн, можна підійти до колеги або керівника і сказати, що здасте проект, наприклад, через кілька годин. Часу на те, щоб зайнятися справами, які не стосуються роботи, просто не буде, а вільні години після виконаного завдання з'являться.

Виконуйте вправи для тренування мозку

Мозок людини — один з головних наших м'язів, для ефективної роботи потрібно постійно його тренувати і підтримувати тонус. Поступово працюючи над концентрацією, ми зміцнимо здатність зосереджуватися, що призведе до більш тривалої концентрації на роботі. Існує "метод помідора", який запропонував Франческо Чірілло наприкінці 20 століття. Його зміст полягає у тому, що ви засікаєте кілька хвилин, які можете витратити лише на роботу. Після 45-хвилинного відрізка, ви відпочиваєте 15. У наступний підхід закладіть 25 і 5 хвилин. Головне не те, скільки часу ви собі даєте (хоча з кожним наступним разом ви будете встигати дедалі більше), а те, що, граючи часом, ви непомітно привчите себе чітко відокремлювати робочий процес від відпочинку.

Спробуйте перейти на багатозадачну роботу

Якщо ви постійно відволікаєтеся від роботи, то, можливо, справа тут не лише у вашому бажанні відпочити або у великій кількості сторонніх думок. Робота може не підходити вашому психотипу. Ви працюєте весь день, але досі ще відчуваєте нудьгу і шукаєте, чим би себе зайняти? Спробуйте підібрати позицію, яка буде задіювати усі ваші навички. Складні завдання вимагають концентрації, а, отже, часу на сторонні заняття не залишиться. Виконання монотонної і непродуктивної роботи позбавляє нас стимулу рухатися далі. Можливо, ваш потенціал спочатку не сумісний з набором потрібних вимог, ви не користуєтеся усіма інтелектуальними можливостями і втрачаєте цікавість до будь-якої задачі. За таких обставин слід замислитися про заміну роботи.

Звертайте увагу на відчуття втоми і стрес

Ці фактори впливають не лише на вашу працездатність, але й на зануреність у процес. Часто ми змушуємо себе працювати навіть тоді, коли розуміємо, що виконуємо завдання на межі можливостей. Почуття як моральної, так і фізичної виснаженості призводить до того, що зосередитися стає ще складніше. Для того, щоб вчасно запобігти вигорянню, звертайте увагу на сигнали, які подає вам організм:

  • формувати і структурувати думки вдається набагато гірше, ніж зазвичай;
  • думки не піддаються систематизації, логічний ланцюжок складно вибудувати, ви постійно кидаєтеся від одного завдання до іншого;
  • ваша короткочасна пам'ять дає збій, зберегти отриману інформацію не вдається;
  • ви не можете сконцентруватися, ваш розум постійно відволікає від того, на чому ви хочете зосередитися.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *