Як почати любити свою роботу: корисні поради

"Оберіть роботу до душі, і тоді вам не доведеться працювати" — кожен з нас мріє зайнятися справою, яка стане не лише джерелом доходу, але й буде надихати, розкривати ваш потенціал і давати сили для подальших звершень. Але що робити, якщо робота для вас — тягар, який доводиться нести, а єдина радісна перспектива — звільнення? Ідеального місця роботи не існує, тому секрет успіху може ховатися у найпростіших речах. Спробуйте подивитися на свою справу з іншого боку, а у цьому вам допоможуть кілька способів, якими може скористатися кожен, інформує Ukr.Media.

Використовуйте усі привілеї

Робота як у великій корпорації, так і у невеликій фірмі має свої плюси. Робоча страховка, можливість відвідувати цікаві заходи, відрядження закордон, конференції з впливовими спікерами або гнучкий робочий графік. У кожної спеціалізації є свої бонуси. Можливо, ви не завжди звертаєте на них увагу, повністю займаючи свої думки невдоволенням від того, що відбувається. Знайдіть хоча б одну перевагу, яку ви можете отримати крім заробітної плати (особливо приємно, якщо вона відчутно матеріальна). Беріть від роботи усе, що можете, тоді ви будете відчувати задоволення, а приємні привілеї будуть врівноважувати (а у підсумку можуть і переважити) бажання швидше змінити місце роботи.

Розгляньте перспективи на майбутнє

Якщо у цей момент ви не отримуєте ані матеріального, ані психологічного задоволення від виконуваної роботи, то подивіться на перспективи подальшого розвитку. Майже будь-яка посада і сфера діяльності має на увазі під собою кар'єрне зростання, багатозадачність і розширення зони впливу. Чи цікаво вам рухатися у цьому напрямку? У більшості випадків такий спосіб більше підходить тим, хто спочатку працює у цікавій для них сфері. Але навіть якщо це не так, спробуйте подивитися на майбутнє у новому ключі: раптом ваша посада відкриває межі, про які ви не замислювалися раніше.

Поставте нові цілі

Часто ми втрачаємо цікавість до роботи через постійну рутину і одноманітність. Подивіться на свої обов'язки з нового боку. Які завдання ви можете виконати крім звичних? Якщо вам здається, що спектр діяльності вузький, зверніться по пораду до керівника. По-перше, тим самим ви покажете свою зацікавленість у подальшому зростанні й розвитку, а мотивація співробітників — одна з найважливіших складових їх успішного просування кар'єрними сходами. По-друге, освоєння може бути відмінним стартом для подальшої перекваліфікації. Можливість переходити з одного відділу у інший — практика, яку з кожним наступним роком впроваджує дедалі більше компаній з метою надання співробітникам вибору.

Приділяйте час життю поза роботою

Робота дійсно займає більшу частину нашого життя, однак головне правило — вона не повинна займати його цілком. Якщо у вашому випадку робота — лише спосіб заробляння грошей, то вкладіть їх у захоплення, яке принесе вам радість і задоволення. Можливо, саме заняття "для душі" стане джерелом сил і натхнення, яке у підсумку переросте у новий цікавий вид діяльності. Крім того, зараз багатозадачність — вимога, яку вимагає більша частина роботодавців, а це означає, що ви вкотре переконаєтеся у своїй компетентності і працездатності.

Розподіляйте і делегуйте обов'язки

У будь-якій справі знайдуться нюанси, якими б ви вважали за краще не займатися. Якщо у вас є можливість делегувати частину завдань — робіть це. Звичайно, йдеться не про те, щоб звалити усю роботу, що не подобається, на асистента, підлеглого або лояльного колегу. Вміння розподіляти обов'язки — одне з ключових на керівних посадах, адже у більшості випадків ви фізично не можете впоратися з усім обсягом роботи. До цього питання потрібно підходити максимально відповідально: у першу чергу навчіть колегу тому, чим йому належить займатися. Це буде вигідно не лише вам, нові навички знадобляться кожному для подальшого кар'єрного зростання. Таким чином ви зведете до мінімуму виконання ненависних завдань і зможете більше часу приділяти тому, від чого ви дійсно отримуєте задоволення.

Заведіть нові знайомства

У кожного на роботі є усталене коло людей, з якими ви спілкуєтеся постійно. Швидше за все, це колеги, з якими ви працюєте над одним проектом. Зверніть увагу на тих, з ким ви не знайомі близько, але регулярно зустрічаєтеся на корпоративних зборах. Можливо, ви знаєте з ким саме хотіли б випити чашку кави під час перерви. І справа тут не лише у діловій цікавості, обговорити роботу ви можете з будь-яким співробітником. Знайомство з новим і цікавим для вас співрозмовником принесе різноманіття у ваші будні, адже не даремно кажуть, що колектив — один з найважливіших факторів на роботі.

Не соромтеся просити про допомогу

Природно, одним з ключових факторів невдоволення роботою є ненормований робочий графік, надмірне навантаження і постійний стрес як наслідок. Будь-яку людину, яка написала у резюме якість "стресостійкість", можна вибити з колії. Можливо, ви не задоволені своєю роботою саме тому, що постійно відчуваєте себе на межі, а тривожність і втома — ваш щоденний супровід. Щойно наступного разу ви зрозумієте, що фізично не можете впоратися з усіма завданнями (і це не означає, що ви не компетентний співробітник), зверніться до колеги по допомогу. Найменше, що ви почуєте — дієву пораду і слова підтримки, а найбільше — отримаєте досвід спільної роботи і відчуєте на собі силу командної роботи.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *