Як організувати свій робочий день, якщо ви працюєте вдома та у вас є маленькі діти

Працювати вдома, в піжамі та капцях, неспішно попиваючи каву, — здавалося б, що може піти не так?

Дистанційна робота під час карантину для багатьох стала вимушеною мірою. Ситуація ускладнюється з наявністю дітей, у яких скасували заняття і всі розваги поза домом — і тепер вони постійно потребують вашої уваги, інформує Ukr.Media.

Розповідаємо, як організувати свій день, щоб встигнути хоч частково попрацювати.

Організуйте домашній офіс

Ідея працювати не вилазячи з ліжка або не встаючи з дивана може виглядати привабливо. Але якщо вам потрібно кілька годин просидіти за комп'ютером і добре зосередитися — то краще робити це у відповідній робочій обстановці.

Якщо будете сидіти на стільці, ваша спина, руки, плечі менше втомляться, а робота піде швидше. Позначте вдома своє робоче місце. Приберіть з нього зайві предмети. Одягніться в зручний, але не "піжамний" одяг, який буде налаштовувати на робочий, а не ледачий лад.

Корисно перед початком робочого дня прийняти душ, щоб остаточно підбадьоритися. Чим більш "робочий" вигляд у вас і вашого домашнього офісу, тим серйозніше до вашої зайнятості будуть ставитися і діти.

Вставайте заздалегідь

Коли не потрібно витрачати час на дорогу, хочеться прокинутися разом з початком робочого дня. Але так ви ще довго будете "розгойдуватися".

До того ж вранці є маса інших справ: приготувати сім'ї сніданок, відповісти на мільйон дитячих питань, вирішити кілька побутових завдань — а ще привести себе в порядок, розім'ятися, зробити зарядку, на все це потрібно багато часу.

І якщо починати сімейний сніданок о 9 ранку, то розбирати робочу пошту ви закінчите як раз до 6 вечора.

Чітко плануйте день і завдання

Складати план на день краще напередодні ввечері. Ідеально, якщо у дітей є звичний розпорядок дня, на який потрібно накласти вашу зайнятість і зрозуміти, що посунути та поміняти місцями, щоб ваші режими відмінно збігалися.

Подумайте заздалегідь, які найбільш важливі справи вас чекають протягом дня — і коли у ваших дітей найбільш відповідний настрій, щоб трохи зайняти себе самостійно.

Перегортання соцмереж та інтернет-покупки, швидше за все, доведеться залишити на нічний час, тому що вдень кожну вільну хвилину краще використовувати по справі (невідомо, коли буде наступна).

Міняйтеся місцями

Якщо обоє батьків повинні працювати вдома, то по можливості потрібно змінювати один одного: один батько виконує найважливіші завдання своєї роботи — другий проводить цей час з дітьми. Потім міняємось: хто був з дітьми — йде робити роботу.

Звичайно, якщо є можливість залучити до турботи про дітей бабусю, а самим повноцінно попрацювати — то краще вибрати саме цей варіант.

Зробіть будинок безпечним

Щоб відволіктися від дитини на роботу, потрібно бути впевненим, що вона у безпеці. Тобто треба усунути всю потенційну небезпеку, якщо досі цього не зробили.

Поставити замки на вікна, закрити гострі кути, прибрати із зони доступності все колючо-ріжучі предмети, а також канцелярське приладдя, яким можна поранитися, іграшки з дрібними деталями, прибрати подалі побутову хімію, закрити розетки і т. д.

Придумайте умовний знак

Придумайте умовний знак, який буде означати, що ви конкретно зараз дуже зайняті та не можете відволіктися. Якщо дитина не дуже маленька — вона швидко зрозуміє. Малюк може почати плакати — але поступатися не можна, інакше суть знаку-стопера вона так і не зрозуміє.

Приділяйте дитині час

Чим старша дитина, тим менше доведеться на неї відволікатися, це зрозуміло. Робота з малюком же насправді тільки віддалено нагадує справжню роботу. Але, якщо не приділяти дитині достатньо часу — вона точно не дасть вам спокійно попрацювати.

Не розраховуйте, що встигнете все

Якщо за дітьми нікому доглянути, то ви абсолютно точно не встигнете зробити стільки ж робочих справ, скільки могли б в офісі. Відповідно цілі і плани на день потрібно злегка полегшити і зробити їх більш реалістичними.

Одну-дві задачі можна залишити на пізній вечір, коли діти вже сплять. Однак сидіти допізна не варто — інакше ризикуєте збити графік наступного дня.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *