Як борги впливають на грошовий потік — займаючи гроші у рідних і друзів, багато хто стикається з апатією і тривожністю

Чому одним людям навіть при невеликому заробітку вдається розрахувати фінанси і спокійно дожити до зарплати, а інші раз у раз змушені "перехоплювати" у друзів і родичів? Фахівці з енергетики вважають, що борги впливають на грошовий потік і того хто дає, і того хто бере, інформує Ukr.Media.

Звідки береться звичка брати в борг

Головна причина виникнення боргів в невмінні жити за коштами, так вважають і психологи, і фінансові консультанти. Кожному хочеться більш яскравого, красивого життя, а досвідчені маркетологи спокушають картинками, що закликають купити нову техніку, одяг та інші приємні речі.

Саме це прагнення "соціального погладжування" змушує людей оформляти кредити і брати в борг. Але такі дії порушують грошовий потік.

Як борги впливають на грошовий потік

Психологи вважають, що існує два варіанти впливу боргів на людей, які їх беруть.

Перші усвідомлено підходять до заборгованостей, розуміють мету — ремонт, автомобіль, навчальні курси. Обставини змушують їх більше працювати, прагнути розрахуватися з кредитами. Вони ніколи не ховаються від тих, хто позичив їм гроші, а намагаються виконати зобов'язання і використовують їх, як мотивацію.

Другий варіант куди більш сумний: деякі люди не заглядають в майбутнє і не планують, як будуть віддавати борги. Фінансові зобов'язання виникають у них спонтанно, тому що прямо зараз захотілося нову сумку або останню модель телефону.

Часто у таких людей борги викликають лише апатію: навіщо працювати, якщо все одно частину (а то і все) доведеться віддати.

Як відкрити грошовий потік

  • Намагайтеся ставитися до першого типу боржників: нехай зобов'язання стануть стимулом заробляти більше;
  • Відмовтеся від спонтанних покупок: нехай рішення про придбання буде зваженим;
  • Намагайтеся розраховуватися з боргами швидше: роздайте всі дрібні позики, розбийте великі на рівні частини і не чекайте, коли на руках з'явиться вся сума;
  • Займіться фінансовою грамотністю: почитайте книги про розподіл доходу або візьміть консультацію фахівця;
  • Зрозумійте, чому робите нерозумні покупки: можливо, вам просто хочеться більшого соціального схвалення. Це говорить про нерівну самооцінку, а значить, працювати потрібно не з фінансами, а самовідчуттям.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *