Епоха віддаленої роботи йде у минуле: Робота в офісі продуктивніша

Здається, ідея постійної віддаленої роботи йде у минуле. Технологічні компанії вимагають, щоб співробітники поверталися до офісів, де вони продуктивніше працюватимуть. Дослідники вважають, що вони мають рацію — але не в усьому, інформує Ukr.Media.

Епоха, коли можна було працювати із будь-якого місця, закінчилася. Майже через три роки керівники компаній починають повертати віддалених співробітників в офіс на більшу частину тижня.

Майкл Гіббс, професор економіки університету Чикаго, пояснює: «Компанії усвідомили, що вони втрачають через те, що люди не приходять в офіс. Вони мали достатньо часу, щоб провести цей експеримент, щоб зрозуміти, що вони зайшли надто далеко, працюючи з дому, і їм потрібно відновити баланс».

Великі компанії почали оголошувати про повернення до офісів наприкінці минулого року, і останні місяці ці повідомлення звучать дедалі частіше.

Amazon зобов'язав працівників приходити в офіс тричі на тиждень; Goldman Sachs чинить тиск на співробітників, щоб вони поверталися на повний робочий день, а Meta пригрозила втратою роботи тим, хто не з'являтиметься в офісі три дні на тиждень.

Аргументують це різним чином. Марк Цукерберг заявив, що інженери-початківці, зазвичай, працюють краще, коли знаходяться в офісі три дні на тиждень, пославшись на внутрішні «дані про продуктивність», які не були опубліковані.

А Енді Яссі з Amazon описав політику повернення в офіси як висновок, заснований на бесідах з внутрішнім керівництвом і з 60-80 іншими CEO. Він не відповів, на які дані спиралося це рішення.

Але чи вірні вони?

CEO проти роботи з дому

Деякі ранні дослідження показали, що робота вдома має мінімальний чи навіть позитивний вплив на продуктивність, а дослідники з Гарвардської школи бізнесу продемонстрували, що продуктивність підвищується на 4,4%.

Більш пізні роботи ставлять під сумнів ці висновки, звертаючи увагу на те, що вдома люди більше відволікаються.

Дослідження університету Чикаго, опубліковане в лютому, на даних більш ніж 10 тисяч кваліфікованих фахівців індійської IT-компанії, показало, що продуктивність праці серед співробітників, які працюють віддалено, знизилася на 8-19%, навіть якщо тривалість робочого дня була більшою.

«Час концентрації» співробітників, кількість часу, який вони витрачають на день на безперервну роботу, різко скоротилася, незважаючи на те, що і компанія, і її співробітники ідеально підходять для адаптації до роботи вдома з погляду можливостей та обладнання.

Інше дослідження, опубліковане в липні Національним бюро економічних досліджень, також демонструє, що продуктивність працівників, яких випадково вибрали для роботи з дому, була на 18% нижчою, ніж у їхніх колег в офісі. Для цього опитали близько 200 працівників, які займаються введенням даних в індійському місті Ченнаї.

«Ми дійсно виявили, що час простою та ризик відволіктися збільшуються, — каже один із авторів дослідження та професор економіки Массачусетського технологічного інституту. — Ми виявили, що ті, котрі з найбільшою ймовірністю заявляли про бажання працювати з дому, були ще менш продуктивними, ніж в офісі».

Обидва дослідження також показали, що робота вдома ускладнює співпрацю та комунікацію.

«Часто найвинахідливіша взаємодія між людьми відбувається, коли вони стоять у кулера з водою, спілкуються в офісі або стикаються один з одним у черзі за ланчем».

Завжди залишається «але»

Керівники, які вважають особисту присутність одним із факторів підвищення продуктивності, згадували багато з цих аргументів.

Але пандемія настільки змінила наше трудове життя, що навіть експерти погоджуються: шляху назад немає, і повне повернення може становити інші ризики для бізнесу.

Опитування, проведене цього року, показало, що більше половини американських працівників, які працюють повністю віддалено, були б готові заробляти менше, але не повертатися до офісу.

Саме поняття продуктивності також туманно, і це чинник може залежати від того, скільки допомоги надавав роботодавець під час переходу на дистанційний режим.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *