Дотримуйтеся цих правил, щоб вас ще більше цінували на роботі

У будь-якому робочому колективі конфлікти і професійна конкуренція неминучі. Але навіть вони зводяться до людського спілкування. Не варто боятися таких ситуацій. Кращими співробітниками будуть ті, хто володіє мистецтвом перемоги в так званій офісній політиці, інформує Ukr.Media.

Нижче наведено кілька корисних правил, які допоможуть вам досягти успіху на робочому місці:

Пам'ятайте, що у вас є вибір

Найбільш часта реакція на конкуренцію в колективі — або включитися в неї, або відмовитися. Говорячи простіше, боротися або бігти. Це нормальна людська реакція на виживання в дикій природі, яка сформувалася ще в доісторичні часи.

Для того, щоб виграти в професійній конкуренції, потрібно щось більше, ніж просто інстинктивна реакція. Перемога вимагає від вас свідомого вибору реакції на ситуацію. Визнайте, що незалежно від того, наскільки погані обставини, у вас є вибір, як ви себе почувати і реагувати. То як же вибрати? Це підводить нас до наступного пункту.

Знайте, чого ви намагаєтеся досягти

Коли трапляються конфлікти на роботі, дуже легко потрапити в пастку тунельного зору. Це приречений на провал підхід. Щоб не виглядати так, ніби ви боретеся за перемогу в цьому конфлікті, потрібно зосередитися на цілях компанії, у якій ви працюєте.

У світлі того, що найкраще для вашої компанії, обговоріть плюси і мінуси кожного варіанту. Навчившись направляти дискусію в цьому напрямку, ви навчитеся уникати дрібних розбіжностей і позиціонувати себе як людину, зацікавлену в досягненні мети.

Ваш начальник також навчиться цінувати вас як людину зрілу, стратегічну, якій можна довіряти більш серйозні обов'язки.

Зосередьтеся на своєму колі впливу

На роботі часто виникають проблеми, які ми не можемо контролювати. Нерідко можна зіткнутися з корпоративною політикою або розпорядженнями начальника, які зачіпають ваші особисті інтереси.

Плітки і скарги колег — звичайні реакції на ці події, які ми не можемо контролювати. Але поміркуйте про те, яких відчутних результатів дійсно досягають плітки з колегами? У більшості випадків ніяких.

Замість того, щоб відчувати гнів на ситуацію, зосередьтеся на тому, що ви можете зробити, щоб вплинути на неї — у вашому колі впливу. Це допоможе іншим бачити у вас людину, яка знає, як діяти в рамках заданих обмежень та обставин, що змінилися.

Не приймайте чиюсь сторону

Коли у вашому колективі трапляється конфлікт, можна застрягти між двома впливовими фігурами, які не згідні одна з одною.

Ви розумієте, що вас використовують, коли вони намагаються перехитрити одне одного і відстояти свою позицію. І все за рахунок того, що ви виконуєте свою роботу.

У подібних випадках знову зосередьтеся на вашому підприємстві і не приймайте чиюсь сторону, навіть якщо одна вам подобається більше, ніж інша. Так ви можете зміцните довіру між обома сторонами. Крім того, подібний підхід допоможе зберегти конструктивність взаємодії.

Не переходьте на особистості

У своїй роботі ви будете сердитися на колег. Таке трапляється. Бувають моменти, коли ви відчуваєте бажання висловити певній людині все, що думаєте про неї, і дати їй урок. Не треба.

Люди схильні згадувати моменти, коли їх принижували або ображали. Навіть якщо ви виграєте цю суперечку і відчуєте себе добре в певний момент, ви заплатите ціну пізніше, коли вам знадобиться допомога цієї людини.

Щоб виграти в робочих конфліктах, вам потрібно створити мережу союзників, до якої ви зможете підключитися. Ще одна причина стримувати себе — кар'єрне зростання. Навіть якщо ви бездоганний працівник, вашому начальнику доведеться потрудитися, якщо інші менеджери або колеги бачать у вас людину, з якою важко працювати.

Прагніть зрозуміти, перш ніж вас зрозуміють

Інстинктивно ми більше зацікавлені в тому, щоб інші зрозуміли нас, ніж у тому, щоб спочатку зрозуміти їх. Справжні професіонали навчилися придушувати це бажання.

Дивно, але прагнення зрозуміти — дуже сильний прийом. Як тільки співрозмовник відчує, що ви розумієте його позицію, він перестане захищатися і буде готовий зрозуміти вас у відповідь.

Це створює основу для відкритого спілкування, щоб прийти до рішення, яке можуть прийняти обидві сторони. Намагатися прийти до рішення, не маючи цього розуміння, дуже складно — мало довіри і забагато сумнівів.

Думайте безпрограшно

Ми боїмося дозволити комусь іншому виграти, тому що для нас це означає програш. На роботі цього не повинно бути.

Навчіться думати інакше: "як ми обидва можемо вийти з цієї ситуації?" Це вимагає, щоб ви спочатку зрозуміли точку зору іншої сторони і що це для неї означає.

Потім зрозумійте, що це для вас означає. Прагніть знайти рішення, прийнятне і вигідне для обох сторін. Люди просто не люблять програвати. Один або два рази вам може зійти з рук тактика "виграв-програв", але дуже скоро ви опинитеся без союзників на робочому місці.

Безпрограшне мислення — це міцна стратегія, яка створює союзників у колективі і допомагає вам вигравати в довгостроковій перспективі.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *