Ці поради допоможуть примножити гроші

Більшість людей має низьку фінансову грамотність і живе від зарплати до зарплати. Вони не можуть дозволити собі додаткові покупки, і грошей вистачає тільки на житло і їжу, а також на забезпечення інших базових потреб, інформує Ukr.Media.

Погана новина полягає в тому, що фінансова грамотність передається у спадок. Не в прямому сенсі, звичайно, — мова про те, що якщо ваші батьки не прищепили її вам, то велика ймовірність, що ви теж нічого не будете знати про цю важливу справу. Хороша ж новина в тому, що їй можна навчитися.

І хоча цьому навчаються довгі роки, витрачаючи сотні годин на прочитання книг і статей на тему економіки, ми можемо дати базовий екскурс у фінансову грамотність.

Ось кілька принципів, які допоможуть зберегти і примножити свій капітал.

Найкраща інвестиція — це вкладення в себе

Розумні люди не вкладаються в надмірне споживання, дорогі розваги і речі, якими вони навряд чи будуть часто користуватися. Вони вкладаються в себе, а саме: у власну освіту, підняття рівня навичок і в інші речі, які зроблять їх конкурентоспроможними.

Пояснимо на простому прикладі важливість цієї дії. Уявіть, що ви граєте в MMORPG і не прокачуєте свого персонажа, а всі гроші вкладаєте в красиву броню і меч, думаючи, що таким чином переможете супротивників. Але з'являється більш високорівневий персонаж в бідній екіпіровці, але з прокачаними навичками і легко вас перемагає. Те ж саме відбувається і в житті. Не витрачайте гроші на радість надспоживання, речі, які будуть потрібні вам пару раз на рік, — краще вкладися в літературу, майстер-класи або семінари.

Правильно розподіляйте бюджет

Багатим людину робить не його дохід, а то, наскільки грамотно він їм розпоряджається. Само собою, мова не про принизливо низький заробіток, а про більш-менш гідний рівень життя. Суть в тому, що неважливо, заробляєте ви 10 або 100 тисяч, — якщо ви витрачаєте 95% свого доходу на споживчі товари, у вас не залишається достатньо грошей для того, щоб збільшити свій капітал до рівня, який буде відчутно покращувати якість життя.

Замість того щоб витрачати більшу частину доходу на споживання, розділіть його на кілька сегментів з чітким плануванням кожного:

  • Фіксовані витрати. Ті, які відбуваються щомісяця, такі як оренда житла, квартплата, мобільний зв'язок і подібні.
  • Інвестиція. Вільні кошти, які підуть на збільшення бюджету в довгостроковій перспективі: нерухомість, цінні товари, цінні папери.
  • Спосіб життя. Всі витрати на життя, які не йдуть на освітні або інвестиційні цілі. Це їжа, розваги, проїзд.
  • Непередбачені витрати.

Оптимальним буде розподіл бюджету наступним чином: 50% на фіксовані витрати, 15% на спосіб життя, 15% на непередбачені витрати і 20% на інвестиції. Бажано тримати гроші на непередбачені витрати на окремому рахунку.

Успішного інвестування без ризику не буває

Якщо вас намагаються переконати в тому, що існують безризикові інвестиції з хорошими дивідендами, то це 100% шахраї, які намагаються ввести вас в оману. Ризик і дохід від інвестицій взаємопов'язані, і чим більша небезпека, тим вище потенційні дивіденди.

Щоб успішно вкладати гроші і отримувати дохід, потрібно диверсифікувати ризики, розподіляти їх по різних портфелях. Щоб уникнути серйозних втрат, частина інвестицій повинна бути максимально низькоризиковою і ліквідною, а інша може бути спрямована на більш ризиковані портфелі.

Перш ніж інвестувати в ризикований актив, запитайте себе, що найгірше може статися з вашими вкладеннями і як це вплине на ваше життя? Чи можете ви впоратися з цією втратою без сильного емоційного перевантаження? Якщо відповідь буде більш-менш терпимою — можна вкладатися. Однак починати слід з мінімуму, промацавши ґрунт невеликими вкладеннями.

Витрачайте лише те, що залишилося після витрат

Раніше ми говорили про те, що ви не зможете стати багатими, якщо витратите 95% своєї зарплати на споживання. Тому запам'ятайте правило: спочатку розподіляйте і заощаджуйте, а після витрачайте.

Коли ви отримуєте зарплату, спочатку зробіть всі заплановані інвестиції і лише після цього думайте про покупку товарів. Зароблені гроші повинні продовжувати працювати на ваш добробут.

Постійно вивчайте сферу інвестування

Якщо ви зовсім новачок в цій справі, то можна, звичайно, звернутися за консультацією в банк. Але краще не варто. Річ у тім, що банківські консультанти є продавцями тільки своїх продуктів і не будуть радити щось більш вигідне, що знаходиться поза сферою їх інтересів. При цьому вони ще будуть брати комісійні.

Тому зробіть самостійне навчання рутиною. Пройдіть онлайн-курси фінансової освіти, інвестування для початківців. Поцікавтеся у друзів і знайомих, які займаються інвестуванням, куди можна вкластися (мова про успішні приклади вкладення), або попросіть їх порекомендувати літературу з інвестування. Також зареєструйся на форумах, де викладається інформація про інвестування та гарячі пропозиції на біржах, слухайте фінансові подкасти. І обов'язково перевіряйте джерела на предмет "фінансової свободи", щоб вони не були проспонсоровані певною компанією, особливо банками, хедж-фондами або іншими зацікавленими особами.

Дійте зараз

Банальний, але працююча порада, що зводиться до того, що якщо ви будете чекати занадто довго, боячись почати працювати навіть з максимально безпечним об'єктом інвестування, то ви пошкодуєте, що не вклали гроші раніше, коли знайдете в собі сміливість почати.

Однак завжди потрібно обмірковувати ризики, постійно зважуючи всі за і проти навіть при виборі низькоризикових активів. Пам'ятайте, що сучасні успішні інвестори найчастіше не генії в сфері фінансів — вони просто знайшли сміливість почати діяти, вміють правильно розподіляти бюджет і оцінювати ризики.

Крім того, люди, які домоглися висот в інвестуванні, дивляться на гроші не так, як інші. Вони бачать їх не як мету, кінцевий результат, а як засіб, який можна змусити працювати і приносити ще більше прибутку.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *