Агресія в офісі: як тактовно поставити колегу на місце

Незалежно від того, наскільки сильно ви любите свою роботу та людей, із якими вам доводиться проводити більшу частину свого часу, напевне, траплялися неприємні інциденти та конфлікти, коли вам хотілося відповісти кривднику, щоб поставити його на місце. Особливо знайома така ситуація тим, кому довелося зіткнутися із затяжною агресією, коли колеги буквально випробовують вас своїми витівками. Куди бігти і як реагувати? Основні правила, які допоможуть вам обернути ситуацію на свою користь, не зіпсувавши стосунки з довколишніми, інформує Ukr.Media.

Зберігати холоднокровність і витримку

Часом буває дуже важко стриматись і не відповісти тому, хто навмисно виводить вас із себе. Однак психологи застерігають, що як тільки ви дозволите собі щось подібне, то на вас одразу виллється новий потік негативу, впоратися з яким буде не так-то й просто. Щоб не спровокувати чергову хвилю нападів, намагайтеся зберігати холоднокровність і витримку. Це не означає, що треба ставати мішенню для агресора, потрібно лише дати зрозуміти кривдникові, що його дії вас абсолютно не зачіпають. Або викликати людину на відверту розмову і спокійно поцікавитися, чим саме ви йому не догодили, нехай висловить усі свої претензії та невдоволення. Зазвичай після такого тет-а-тет конфлікт вичерпується і в колективі панує мир і спокій.

Не реагувати на провокації

Якщо ви зіткнулися з пасивною агресією, метою якої зазвичай є лише вираження конкретних емоцій, то намагайтеся не вступати в конфлікт, не підтримувати гру та не давати можливість людині перейти від ворожості до якихось конкретних дій. Просто ігноруйте кривдника, зведіть ваше спілкування до мінімуму, тоді інтерес зачіпати вас пропаде сам по собі. Якщо ж немає можливості уникати агресора, тоді будьте з ним підкреслено ввічливі і максимально коректні. Повірте, що це подіє краще, ніж публічні розбірки та взаємні підколи. Можете навіть зробити крок на випередження і при появі перших ознак невдоволення у вашу адресу, просто висловити людині, що вона занадто близько все до серця сприймає і не варто турбуватися через дрібниці. Тим самим ви припините нові напади та дасте зрозуміти, що не будете мовчати, особливо якщо це стосується безпосередньо вас.

Відповідати турботою й увагою на напади

Один із найдієвіших способів протистояти агресору — бути максимально ввічливим і стриманим із ним. Психологи запевняють, що як тільки позбавити людину задоволення насолоджуватися вашою реакцією на її напади, як інтерес одразу зникає. Адже немає ніякого сенсу зачіпати тих, хто спокійно реагує на витівки. Будьте впевнені, що ваша ввічливість і спокій виб'ють агресора з колії, адже він явно очікував зовсім іншого ефекту і сподівався на протилежний результат. А ви в черговий раз зможете продемонструвати, що здатні чітко мислити та спокійно діяти навіть у стресовій ситуації.

Виявити слабке місце кривдника

Можливо, у людини, яка проявляє до вас агресію теж знайдеться чимало комплексів і страхів, про які вона воліє мовчати. Якщо вам вдасться виявити слабке місце кривдника, то можете періодично на нього тиснути, щоб дати зрозуміти людині, що ви зможете за себе постояти. Зазвичай вистачає кількох днів активного тролінгу, щоб агресор визнав свою провину та ретирувався. Якщо ж вам дістався «міцний горішок», який не припиняє свої напади навіть після того, як ви демонстративно підкреслили його комплекси і недоліки, то підключайте важку артилерію — знайдіть головного пліткаря офісу та по секрету поділіться з ним якою-небудь важливою інформацією про людину, попросивши, звичайно ж, нікому не говорити. Будьте впевнені, що через деякий час весь офіс буде обговорювати прикрашену версію вашої історії, ще й з більш пікантними фактами. Напевне. кривдник не захоче бути загальним посміховиськом, тому постарається оперативно виправити ситуацію, переключивши свою увагу з вас на тих, хто розпускає неприємні плітки про нього.

Використовуйте таку ж зброю

Психологи запевняють, що найкращий спосіб поставити людину на місце — віддзеркалювати ЇЇ дії. Спробуйте робити те ж, що і кривдник, приділяючи особливу увагу його жестам, манері розмови та поведінці. При цьому не потрібно опускатися до відвертого хамства, а лише тактовно використовувати проти людини її власні методи. І робити це краще не демонстративно, а ненароком. Повірте, агресор дуже швидко вловить сенс подібної акції і, випробувавши на собі власні методи, оперативно переключиться на когось іншого.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *