10 нових професій, які можуть бути затребувані вже через 15 років

Знаємо, знаємо, ах якби та якби.. Давайте трохи розслабилися і помріємо. Як це зробили вчені з канадського фонду під назвою Canadian Scholarship Trust, скорочено CST. У союзі з авторитетними футурологами вони припустили, які нові професії можливо будуть затребувані ближче до 2030 року. Одні професії старіють і йдуть у небуття, інші ж, навпаки, набирають своєї актуальності. Час диктує свої правила, а нам залишається тільки заглядати вперед, інформує Ukr.Media.

Аквапонічний рибовод

У зв'язку із скороченням популяції риби в її природному середовищі існування, на допомогу природі в недалекому майбутньому може прийти аквапоніка, що об'єднує мистецтво вирощування риби і рослин. Вона дасть людям шанс як і раніше ласувати морепродуктами і смачною рибою.

Сміттєвий дизайнер

Якщо практика апсайклінга або перетворення відходів у дорогий і якісний продукт дійсно вкорениться, тоді, цілком можливо, зросте попит на сміттєвих дизайнерів. Люди цієї професії будуть винаходити творчі способи створення нових речей зі сміття. Вони також будуть відповідати за те, щоб нові матеріали наприкінці їхнього терміну служби залишали після себе мінімум відходів.

Медичний навігатор

Як припускає CST, медичний навігатор буде давати консультації пацієнтам та їх сім'ям і допомагати їм орієнтуватися у складній системі охорони здоров'я. У цій роботі можуть бути задіяні як колишні медсестри, так і новачки. Подібна нова професія чомусь буде нагадувати вже існуючу посаду адвоката пацієнтів.

Офіцер сусідського дозору

Люди цієї професії будуть покликані стежити за активністю підозрілих осіб і виникненням потенційних пожеж у будинках, які перебувають у довіреному їм житловому районі.

Ностальгіст

Ностальгіст не буде нічим відрізнятися від звичайного дизайнера інтер'єру за винятком того, що він зобов'язаний відтворювати антураж конкретного місця або епохи. CST вважає, що забезпечені жителі будинків престарілих матимуть можливість проживати у приміщеннях, декорованих у стилі їх улюбленого десятиліття (наприклад, вітальня 1970-х або кімната в гуртожитку 1980-х).

Ревайлдер

Раніше ревайлдера могли б просто назвати звичайним фермером. Однак ця професія поєднує в собі обов'язки фермера з пост-апокаліптичним відтінком: якщо навколишньому середовищу буде завдано непоправної шкоди, то на місце прибуде ревайлдер і все виправить. У його посадові обов'язки будуть входити найрізноманітніші завдання: від відновлення лісів і природних басейнів до збереження екологічної рівноваги навколишнього середовища.

Консультант по роботам

Оскільки в недалекому майбутньому роботи замінять деяких робітників, то, ймовірно, з'явиться попит на фахівців, які будуть контролювати їх роботу. Консультант по роботам буде допомагати потенційним клієнтам вибирати підходящу модель, що відповідає їх потребам і вимогам (наприклад, робот-слуга або робот-нянька), а також буде необхідний, якщо придбаний робот не підійшов чи став причиною конфлікту в родині.

Експерт з простоти

Дані фахівці стануть незамінною опорою для компаній, що бажають спростити всі бізнес-процеси і прискорити ведення справ, одночасно скорочуючи час на телефонні дзвінки, непотрібну паперову роботу і багато іншого.

Фахівець із сонячних технологій

Якщо установка сонячних батарей у світі стане все більш затребуваною послугою, то фахівці у цій області будуть дуже затребувані.

Телехірург

Роботизована хірургія в медицині вже не в новинку, однак CST не виключає, що найближчим часом лікарі будуть проводити хірургічні операції віддалено – за допомогою Інтернету. У цьому їм допомагатимуть роботи, спеціальні відеокамери і контролери. Телехірург буде необхідний у тих випадках, коли хворого з яких-небудь причин неможливо вчасно доставити у клініку.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *