Судитимуть активістів за очищення річки без належного дозволу, вивезено 200 мішків сміття.

Британське Агентство з охорони довкілля розпочало розслідування стосовно екоактивіста, який разом із волонтерами вилучив тонни бруду та зброї з річки Алдрес-Брук, звинувативши його у проведенні днопоглиблювальних робіт без необхідної документації.

Британському активісту загрожує в'язниця за прибирання забрудненої річки

Британському активісту загрожує в’язниця за прибирання забрудненої річки / © скриншот з відео

У Лондоні юрист та активіст екологічного руху Пол Пауелсленд вирішив разом із групою добровольців здійснити очищення однієї з лондонських річок від накопиченого сміття та бруду. Однак, тепер йому може загрожувати ув’язнення за його благородний вчинок.

Разом із 10 однодумцями чоловік вивіз майже 200 великих мішків зі сміттям із річки Алдрес-Брук, за очищення якої мали б відповідати офіційні служби, але через бюрократичні перешкоди не поспішали цього робити. Про це інформує видання My London.

За 10 днів спільними зусиллями волонтери та юрист привели водний об’єкт до належного стану, проте згодом чоловік отримав листа від Агентства з охорони довкілля. У ньому зазначалося, що розпочато розслідування щодо його діяльності через проведення робіт без належного дозволу, а також порушення правил вивезення відходів з території.

Як з’ясувалося, під час проведення очисних робіт активісти найняли екскаватор, який дістав із водної товщі значну кількість різноманітного сміття — зокрема, медичні шприци, побутову техніку, предмети озброєння, пакувальні матеріали та пластик. Офіційні особи висловили переконання, що активісти здійснили днопоглиблювальні роботи, чим завдали шкоди місцевій екосистемі.

Сам юрист Пол Пауелсленд стверджує, що неодноразово звертався до державних органів із проханням зайнятися очищенням річки, але стикався лише з бюрократичною зволочкою. Чоловік також висловлює критику на адресу Агентства за його бездіяльність та наголошує, що замість боротьби з проблемою скиду стічних вод і незаконних звалищ, які перетворили річку на сміттєзвалище, влада вирішила «притягнути до відповідальності» саме їх.

«Після десятиліть ігнорування серйозних екологічних злочинів на річці Родінг, Агентство нарешті вирішило вжити заходів. Однак, це не заходи проти компанії Темз Вотер за скидання мільярдів літрів стічних вод, і не дії проти злочинців, які скинули тисячі тонн відходів на берегах, а саме проти активістів, які наважилися відновити річку без їхньої санкції», — заявив чоловік.

Як повідомляє The Guardian, наразі Агентство з охорони довкілля проводить перевірку щодо несанкціонованих робіт, до якої залучено команду експертів-екологів та фахівців з комунального господарства. Компанія Темз Вотер, у відповідь на критику щодо скиду стічних вод, зазначила, що здійснює скиди в межах встановлених Агентством лімітів відповідно до програми очищення стічних вод.

Водночас, «масштабне прибирання», проведене активістами, вже принесло певні позитивні результати: після очищення води та берегів у цій місцевості було помічено появу тварин і птахів. Активісти висловлюють намір підтримувати процес відновлення екосистеми річки та її приток, і заявляють про готовність боротися в судовому порядку.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *