Президент Словаччини висловив закиди новому угорському очільнику щодо його недостатнього досвіду.

Петер Мадяр. / © Associated Press
Словацький лідер, Петер Пеллегріні, висловив обурення з приводу висловлювань угорського прем’єр-міністра Петера Мадяра стосовно Словаччини.
Про це повідомило видання Dennik N.
Пеллегріні висловив своє занепокоєння у зв’язку зі словами Мадяра про те, що «Угорщина межує сама з собою». Крім того, президенту не сподобалося, що угорський прем’єр називає Словаччину «Фельвідеком».
Варто зазначити, це історична назва, яку угорці вживали щодо північних територій Угорського королівства. Сьогодні ця місцевість охоплює переважно сучасну Словаччину та частину українського Закарпаття.
«Це не є конструктивною риторикою», — зазначив Пеллегріні.
Він підкреслив, що прагне сприяти нормалізації словацько-угорських взаємин. Однак, заяви від нової влади цьому не сприяють. Водночас Пеллегріні наголосив, що розглядає слова Мадяра скоріше як результат політичної недосвідченості, а не як цілеспрямовану спробу спричинити напругу між Братиславою та Будапештом.
На думку Пеллегріні, обговорення словацько-угорських відносин повинно перейти від емоційних висловлювань до практичних питань та конкретних аргументів.
Нагадаємо, раніше одна фраза Мадяра також спричинила резонанс у відносинах зі Словаччиною. Прем’єр під час Дня єдності заявив, що Угорщина — «єдина країна у світі, яка сусідить сама з собою».
Міністр закордонних справ Словаччини Юрай Бланар виступив із запереченнями і назвав заяву Мадяра «безглуздою» та «запереченням історії».
Коментарі Сортувати: Нові Старі Популярні Надіслати