У Москві спалахнула тривога після масштабного нападу — військові кореспонденти розкритикували систему протиповітряної оборони та звинуватили керівництво у введенні в оману.

Володимир Путін. / © Getty Images
Після нападу на Москва-Сіті 18 червня у Росії пролунали гострі звинувачення на адресу можновладців. Російські громадяни реагують на поточну ситуацію у війні, висловлюючи занепокоєння щодо обороноздатності країни-агресорки від повітряних загроз та обмеження свободи слова.
Про це зазначено у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Один з російських військових блогерів у своєму опублікованому, а потім видаленому записі, стверджував, що українські сили змогли завдати значних руйнувань, незважаючи на високоефективність систем протиповітряної оборони, що розгорнуті в Москві. Він підкреслює, що Україна переносить бойові дії на території РФ, далеко за межі прикордонних зон, і тому закликає до посилення захисту повітряного простору над об’єктами по всій країні.
Інший військовий блогер висловив критику на адресу російських засобів масової інформації за істотне применшення значення завданих ударів у публікаціях. На його думку, ті, хто «відірвався від реальності», контролюють державні медіа та створили ілюзорну картину, де «все гаразд», і закликає їх до об’єктивного висвітлення подій.
Ще один військовий блогер зазначив, що Росії необхідно переглянути свою стратегію, інакше офіційні звіти будуть ще більш відірваними від дійсності, ніж зараз. Він розкритикував державні ЗМІ за випуск новин про так звану «спеціальну військову операцію», яка, за їхніми словами, стосується лише України, а не Росії, а також за відхилення інформації про пересування українських військ на полі бою як «фейкових новин». Він зауважив, що тепер росіяни можуть «на власні очі побачити», що твердження пропагандистів про те, що «все під контролем», не відповідають реальності.
Аналітики Інституту наголошують, що висвітлення українських ударів у контрольованих державою ЗМІ демонструє зусилля Кремля з інформаційного контролю, одночасно мінімізуючи наслідки самих атак.
Зокрема, опозиційне видання «Медуза» повідомило, що основні російські державні телеканали «Перший канал» та «НТВ» не висвітлювали атаку на Москву у своїх денних випусках, а канал «Росія-1» лише переказав офіційні заяви. При цьому жоден з телеканалів не показав окремого репортажу про напад. Натомість вони зосередилися переважно на потребі покарання мешканців, які знімають удари та їхні наслідки.
Напад на Москву 18 червня
Нагадаємо, 18 червня російську столицю Москва була атакована безпілотниками. За інформацією OSINT-аналітиків, столиця країни-агресорки **має кілька ешелонів ППО, але дрони знову досягли цілей.** На відміну від атаки 16 червня на нафтопереробний завод у Капотні — цей новий напад був значно успішнішим.
Офіційно Україна не повідомляла про точну кількість дронів, спрямованих на Москву. Однак, Міністерство оборони РФ заявило про «перехоплення» майже **1000** безпілотників.
Коментарі Сортувати: Нові Старі Популярні Надіслати