У Києво-Печерській лаврі розповіли про диво, яке не дозволило ще більше зруйнувати Успенський собор під час масштабної російської атаки.

Гасити пожежу після «прильоту» російського дрона по Успенському собору лаври допомогла злива / © ТСН
Під час масштабного російського удару по Києву та безпосередньо по Успенському собору Києво-Печерської лаври 15 червня багато українців у соціальних мережах звернули неабияку увагу на те, що після появи повідомлень про загоряння на даху святині у столиці почалася досить сильна злива. А вже вранці, коли рятувальники майже ліквідували загоряння, поблизу Успенського собору з’явилася веселка.
Варто зазначити, що більшість відомих погодних сайтів заздалегідь повідомляла, що в Києві можливий дощ після 3 години ранку 15 червня. Але фактично він пішов раніше, ближче до 2 години ночі, коли почалася пожежа після влучання дрона.
«Однозначно, навіть немає сумнівів у тому, що цей дощ став Божим благословенням і знаком милості Божої до нашої обителі. Дійсно, одразу після влучання „Шахеда“ по Успенському собору розпочався дощ. Він ставав то меншим, то посилювався, але йшов практично доти, доки рятувальники повністю не загасили пожежу. І під ранок, близько 8 години, погода почала налагоджуватися. І зараз, до кінця дня, погода ясна», — сказав у коментарі для ТСН.ua єпископ ПЦУ, намісник Лаври Авраамій.
За його словами, ранкова веселка, яку можна було побачити на території обителі, також вважається духовенством знаком милості.

Наслідки російського удару по Києво-Печерській лаврі / © Генеральний штаб ЗСУ / Facebook
«Це є підтвердженням того, що Бог з Україною. Удар на себе прийняла та частина собору, яка біля вівтарної частини», — каже він.
Своєю чергою голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Климент зазначив, що скоєне проти Лаври — це гріх, який засуджується церквою.

Пожежа на даху Успенського собору / © із соцмереж
«Українська православна церква рішуче засуджує військову агресію Росії проти України, наслідком якої стали загибель тисяч людей і руйнування святинь. Бог не благословляє війни. Він Сам приніс Себе в жертву за людство, щоб подарувати йому вічне життя», — повідомив він у Telegram-каналі УПЦ.
У коментарі для ТСН.ua він додав: «Бог є Богом миру, і всі дії, пов’язані з агресією, з тим, що створює загрозу для людей — це гріх, який однозначно засуджується Біблією, а відтак і церквою. Усе, що сталося цієї ночі, є жахливим, і ми категорично засуджуємо всі дії, пов’язані з бомбардуванням України. Ми вдячні Богові, що в лаврі не постраждали люди, що представники ДСНС вчасно зробили ті дії, які були необхідні для порятунку Успенського собору, який відбудовувався 2000 року ченцями Києво-Печерської лаври, братією на чолі з її намісником».

Ліквідація наслідків атаки по лаврі / © Генеральний штаб ЗСУ / Facebook
Коментуючи появу веселки, Климент відповів так: «Хочу сказати вірянам, що на веселку не потрібно зважати. Потрібно зважати на те, щоб догоджати Богу, виконуючи його заповіді». Появу веселки він назвав природним явищем, яке зазвичай пояснюють метеорологи.
У Києво-Печерській лаврі нахилявся хрест: що відомо
Водночас користувачі соцмереж згадують відносно нещодавні події, які сталися у храмах столиці. Наприклад, торік у березні завалився хрест на Хрестовоздвиженській церкві.
Тоді, в березні 2025-го, очільник Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Максим Остапенко в коментарі для ТСН.ua розповів: «Хрест нахилявся, його оглядали. Сьогодні (8 березня 2025 року) через те, що нахиляння стало критичним, щоб уникнути пошкодження конструкцій самої церкви, щоб уникнути загрози людям, ми викликали ДСНС. Під наглядом головного архітектора цей хрест був акуратно демонтований для подальшої реставрації».
Крім того, тоді дехто з українців згадав події січня 2022 року, коли за 40 днів до повномасштабного вторгнення впав хрест з одного з куполів Софійського собору Києва. За інформацією працівників заповідника, тоді він упав через сильні пориви вітру.
А в березні 2023-го в інформпросторі жваво обговорювали іншу загадкову подію в лаврі, а саме помітне потемніння купольних хрестів на даху Трапезного храму Антонія і Феодосія Печерських. Деякі з дописувачів перелякано вважали, що це недобрий знак для України, але посадовці заповідника тоді повідомили, що потемніння хрестів — це наслідок відсутності реставрації. Вона проводилася наприкінці 60-х — на початку 70-х років минулого століття.
Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що кияни обговорюють дощ після атаки РФ. Після російського удару по Києво-Печерській лаврі у Києві пішов дощ, який частина українців сприйняла як символічний знак. У соцмережах розгорілася дискусія: для одних це була підтримка згори, для інших — збіг із прогнозом погоди.
Коментарі Сортувати: Нові Старі Популярні Надіслати