«Швидка» зняла його з мосту»: зворушлива історія киянина, який через комунальний борг втратив дім

Киянин втратив помешкання та опинився в лікарні через комунальний борг — обставини з’ясовують у парламенті та поліції.

Киянин іван берестецький залишився без квартири

Івана Берестецького, мешканця Києва, позбавили квартири через накопичений борг за спожиту воду — нині він перебуває на стаціонарному лікуванні. Колаж ТСН.ua, фото пенсіонера: OBOZ.UA

Днями історія 76-річного киянина Івана Берестецького, який донедавна проживав у своїй однокімнатній квартирі на проспекті Шухевича, набула широкого розголосу. Чоловік втратив житло після того, як ЖБК виставив йому значну суму боргу за комунальні послуги – понад 870 тисяч гривень.

Як повідомила у коментарі для ТСН.ua народна депутатка, голова парламентського комітету з питань соціальної політики Галина Третьякова, цей пенсіонер днями був госпіталізований. Відтак, він залишився без власного помешкання, куди міг би повернутися після виписки. Напередодні Третьякова подала відповідну депутатську заяву на ім’я голови Нацполіції Івана Вигівського. Крім того, у своїй заяві до Нацполіції парламентарка піднімає питання щодо обставин примусового виселення літнього чоловіка невідомими цивільними особами, а також щодо його майна.

«Вранці 17 червня соціальні служби відвідали Івана Берестецького. Він самотній, його фінансове становище складне. Щодо його заборгованості за комунальні послуги можу зазначити: значна частина боргу стосується води. Однак, я не довіряю цифрам, які надають монополісти, тому необхідний аудит цієї заборгованості. Мені здається, що на цього літнього чоловіка «повісили» весь борг за воду, весь борг, який належить будинку. Цей багатоповерховий будинок є доволі великим. Приміром, у цього пенсіонера була квартира №384. Враховуючи його вік, у чоловіка бракує здоров’я та знань, аби розбиратися з усіма рахунками. Ймовірно, він отримує мінімальну пенсію, оскільки все життя пропрацював на м’ясокомбінаті. Людина залишилася сам на сам зі своїми проблемами. Такі люди стають мішенню для криміналітету, який вишукує одинаків. Конституція забороняє позбавляти людину єдиного житла. Навіть якщо суд приймає рішення про виселення, має бути надане альтернативне житло», — розповіла нам Галина Третьякова.

Зі свого боку, заступниця голови КМДА Марина Хонда повідомила нам, що на даний момент встановлено: Іван Берестецький перебуває на лікуванні.

«Ми його розшукали, встановлюється діагноз, поліція займається цією справою. Найближчим часом він буде перебувати в медичному закладі», — поінформувала вона нас.

Як з’ясувало видання ТСН.ua, пенсіонер Іван Берестецький дійсно проходить стаціонарне лікування у лікарні №8, в одному з терапевтичних відділень.

За інформацією лікаря, чоловіка доставила “швидка” з мосту на проспекті Степана Бандери.

«Його загальний стан стабільний, чоловік може ходити, їсти, почувається задовільно. Зазвичай, пацієнти з такими станами перебувають у нас близько тижня. Проблема полягає в іншому — куди його виписувати. Його привезла “швидка”, зазначається, що його знайшли на мосту. Хтось викликав “швидку”», — повідомив нам лікар Денис Стеблей.

Він також додав, що після того, як дізнався про надзвичайно складні життєві обставини пацієнта та його фактичну відсутність житла для повернення, буде шукати варіанти для розміщення Івана Берестецького у закладі, який міг би забезпечити йому гідну старість.

Як стало відомо, за інформацією видання OBOZ.UA, після того, як квартиру виставили на аукціон за 1 млн гривень, її придбав 30-річний рієлтор і наразі перепродає за 1 млн 800 тис. гривень.

Коментарі Сортувати: Нові Старі Популярні Надіслати

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *