Військова омбудсменка розкрила шокувальні цифри: мали право на відстрочку, але опинилися в армії

Неналежне проведення медичної експертизи, ігнорування наданих документів або наявність законних підстав для відтермінування можуть бути причинами помилок під час мобілізації.

Мобілізація в Україні

Мобілізація в Україні / © ТСН

Приблизно 7% усіх мобілізованих в Україні мають законне право на відстрочку від військової служби, проте через помилки в процесі мобілізації опиняються у війську. Це створює додаткове навантаження на армію та призводить до значних витрат державних ресурсів.

Про це військовий омбудсман України Ольга Решетилова повідомила в інтерв’ю «Суспільному».

«7% мобілізованих мають законне право на відстрочку, просто з невідомих причин воно не було враховане під час мобілізаційних заходів», — зазначила вона.

Решетилова пояснила, що причинами таких ситуацій можуть бути неякісно проведені медико-військові комісії, невиконання вимог щодо поданих документів або наявність законних підстав для відтермінування.

«Це можуть бути особи, які виховують трьох або більше дітей, оформили опіку над близькими родичами, а також найближчі родичі загиблих, зниклих безвісти або військовослужбовців, які перебувають у полонi», — сказала омбудсманка.

Решетилова підкреслила, що мобілізація громадян, які мають законне право на відстрочку або звільнення зі служби, не сприяє розв’язанню проблеми комплектування війська.

За її словами, такі військовослужбовці «все одно рано чи пізно або будуть звільнені, або втечуть, самовільно залишать частину, або ж просто будуть тягарем десь у військовій частині, не маючи змоги або бажання виконувати будь-які завдання».

Військовий омбудсман також звернула увагу на суттєві фінансові витрати держави на таких мобілізованих. Вона зазначила, що після призову особа отримує грошове забезпечення, екіпірування, харчування, засоби індивідуального захисту, проходить навчання та за необхідності отримує медичну допомогу коштом держави.

«Це величезний обсяг ресурсів, який ми витрачаємо просто через неефективну мобілізацію. І держава має усвідомити ці витрати, зрозуміти, що ми їх просто марнуємо», — заявила Решетилова.

Вона додала, що така практика не лише призводить до значних бюджетних видатків, а й створює додаткову соціальну напругу в суспільстві.

За словами омбудсманки, в Офісі військового омбудсмана вже оцінили, скільки коштує державі один військовослужбовець, який мав право на відстрочку або звільнення, однак конкретні суми вона не назвала. Водночас Решетилова наголосила, що йдеться про «дуже значні суми», які були представлені у звіті за перші сто днів роботи Офісу військового омбудсмана.

Нагадаємо, в Україні суттєво оновили правила бронювання співробітників та підходи до мобілізації. Уряд запроваджує нові вимоги до заробітної плати та перевірки підприємств, а в армії готують масштабні реформи та зміну системи виплат.

Коментарі Сортувати: Нові Старі Популярні Надіслати

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *